Nowe GTA trafiło do kosza, a z nim projekt Red Dead Redeption

Nowe GTA trafiło do kosza, a z nim projekt Red Dead Redeption

O remasterach popularnych gier słyszymy już od jakiegoś czasu. Rockstar Games już odświeżyło trzy kultowe części Grand Theft Auto i trzecią część, Vice City i San Andreas wydało jako kolekcję. Niestety, tytuły nie spotkały się z pozytywnym przyjęciem, co może być powodem rzekomego zaprzestania prac nad remasterem GTA 4 i RDR!

Rockstar Games przestraszyło się odbioru fanów?

O tym, że Rockstar planuje stworzenie remasterów GTA 4 i Red Dead Redemption pisało się już od kilku miesięcy. Oczywiście studio nie potwierdziło ich w żaden sposób, jednak leakerzy donosili, że prace nad tymi projektami trwają. Być może TakeTwo przestraszył się, że ponownie nie sprosta wymaganiom graczy i rzekomo plany odświeżenia dwóch wyżej wspomnianych gier trafiły do kosza.

Przeczytaj także: Ubisoft wkrótce zamknie serwery tych gier!

The Trilogy – The Definitive Edition rozpaliły wyobraźnię graczy, którzy chcieli zagrać w kultowe gry z serii Grand Theft Auto w nowoczesnej oprawie graficznej. Rzeczywistość okazała się jednak brutalna, a trójka, Vice City i San Andreas spotkały się w większości z negatywnymi opiniami. Wątpliwa jakość tekstur i wiele błędów sprawiły, że projekty te były jedynie nadmuchanym balonikiem. Inaczej miało być w przypadku czwartej części popularnej serii oraz pierwszej odsłony Red Dead Redemption.

Projekt remasterów GTA 4 i RDR porzucony

Najnowsze informacje sugerują, że remastery Grand Theft Auto i Red Dead Redemption, które miał trafić do graczy w ciągu najbliższych miesięcy, trafiły do kosza. Takie informacje podał znany wśród fanów serii GTA leaker, Tez2. Według niego Rockstar Games porzucił plany zremasterowania obu tytułów. Przyczyna porzucenia prac nad odświeżoną wersją gier nie jest znana, jednak sugeruje się, że dużym powodem jest negatywny odbiór poprzedniego projektu.

GTA, Red Dead Redemption 2
Niestety, pierwsza część RDR nie zostanie zremasterowana. Mamy czego żałować?

Jeśli plotki okażą się prawdziwe, to fani serii Grand Theft Auto będą czekać na najnowszą część. Oczywiście fajnie byłoby zagrać starsze części obu gier, zwłaszcza jeśli mówimy o Red Dead Redemption stworzonym na silniku RDR2, jednak wiele wskazuje na to, że takich projektów się nie doczekamy.

Źródło: Twitter @Tez2