123
Views

Japoński gigant technologiczny wprowadza do sprzedaży nowe PlayStation 5. Urządzenie różni się od pierwotnych wersji kilkoma szczegółami, jednak nie są one mocniej zmodyfikowane.

Sony odchudza swoje konsole

15 września 2022 roku do sprzedaży wejdzie nowy model konsoli PlayStation 5. Japoński gigant postanowił nieco odświeżyć urządzenie. Oferta poszerzy się o modele o nazwie CFI-1202A (z napędem Blu-ray) oraz CFI-1202B (bez napędu).

Co takiego ulegnie zmianie w przypadku nowych modeli konsol PS5? Przede wszystkim urządzenia, które zadebiutują na rynku w połowie września, będą lżejsze niż pierwotnie wydane modele. Wersja z napędem optycznym będzie ważyła 3,9 kg, czyli jest o 600 g lżejsza niż oryginalna konsola (4,9 kg). Z kolei wersja cyfrowa będzie ważyć 3,4 kg, a to oznacza, że będzie lżejsza o 500 g od poprzednika (3,9 kg).

Nowe PlayStation 5 w sprzedaży! Czym się różnią od oryginalnych wersji?
Konsola PS5 w końcu zaczęła przynosić zyski!

Nowe PlayStation 5 w odświeżonym wydaniu

Waga ma być kluczową zmianą w przypadku nowych wersji PlayStation 5. Sugeruje się, że japoński gigant technologiczny zastosował także pewne zmiany konstrukcyjne, jednak obecnie nie da się tego potwierdzić. Przecieki mówią, że Sony użyło układ AMD wykonany w technologii 6 nm FinFET – obecnie stosuje się 7 nm.

PlayStation 5 Nowe PlayStation 5 w sprzedaży! Czym się różnią od oryginalnych wersji?
Nowe PlayStation 5 w sprzedaży! Czym się różnią od oryginalnych wersji?

Można więc powiedzieć, że konsole PlayStation 5 dostały spory lifting, ponieważ będą one o ponad pół kilograma lżejsze niż pierwotne urządzenia. Warto jednak przypomnieć, że japoński gigant zdecydował się na podwyższenie cen swoich konsol. W Europie podwyżki sięgną 10 proc.!

Źródło: VGC

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.