Connect
To Top

Nowe soczewki kontaktowe ACUVUE OASYS

Z początkiem sierpnia na polski rynek trafiły do sprzedaży soczewki kontaktowe ACUVUE OASYS with Transitions Light Intelligent Technology. To pierwsze „rozumiejące światło” soczewki, które korygują widzenie i dostosowują się do intensywności światła, zapewniając ochronę oczu oraz niespotykany dotąd komfort podczas użytkowania soczewek na co dzień.

Soczewki kontaktowe ACUVUE OASYS wyróżniają się znacznie na tle konkurencyjnych produktów. Od początku sierpnia są dostępne również w Polsce w wybranych salonach optycznych m.in. w sieci Trendy Opticians. Ograniczają wpływ jasnego światła w pomieszczeniach i na zewnątrz, filtrują nadmiar światła HEV (High Energy Visible Light) i zapewniają lepszy kontrast. Dzięki unikatowej, „rozumiejącej światło” technologii zmniejszają jego intensywność dla oczu, adaptując się samoczynnie w zależności od warunków.

 

Soczewki kontaktowe ACUVUE OASYS – Jak to działa?

Soczewki ACUVUE® OASYS with Transitions™ aktywowane są przez wysokoenergetyczne światło (UV i HEV). Im więcej tego światła, tym bardziej zabarwi się soczewka. W pomieszczeniach, gdy soczewka jest niemal przezroczysta, dalej filtruje ok. 15% światła, co już może wpływać na lepszy komfort użytkowania. W słoneczny dzień, soczewka zabarwi się w mniej niż 60s, natomiast powrót do przezroczystości może potrwać do 30s dłużej.1,2 Przy pełnej aktywacji, soczewki filtrują 70% widzialnego światła, jednak oczy chronione są przez cały czas użytkowania – nawet w stanie przezroczystym2. ACUVUE® OASYS with Transitions™ zapewniają najwyższy wśród dostępnych na rynku soczewek kontaktowych stopień blokowania promieniowania UV: 99% UVA oraz 100% UVB2. Należy jednak pamiętać, że soczewka kontaktowa chroni jedynie fragment oka, który przykrywa. Nie zwalnia to więc z konieczności korzystania z okularów przeciwsłonecznych; wręcz przeciwnie – ich stosownie może się idealnie uzupełniać.

 

Sprawdź na własne oczy

Korzyści płynące z adaptacji świetlnej, jaką gwarantują soczewki ACUVUE® OASYS with Transitions™, może odczuć każdy, kto dotychczas skarżył się na dyskomfort widzenia w zmiennych warunkach świetlnych7. Mrużenie w odpowiedzi na ostre światło zostanie zminimalizowane. Soczewki zmniejszą negatywny wpływ światła na oczy i pozwolą cieszyć się każdą chwilą z pełną ostrością widzenia. O działaniu innowacyjnych soczewek najlepiej przekonać się na własne oczy. W Warszawie można się umówić na dopasowanie soczewek ACUVUE® OASYS with Transitions™ m.in. w salonach Trendy Opticians. Przeszkoleni optometryści wykonają badanie wzorku, dobiorą odpowiednie parametry soczewki oraz doradzą w zakresie prawidłowej pielęgnacji.

 

Przypisy

  1. Komunikat prasowy amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA): FDA zatwierdza pierwsze soczewki kontaktowe z technologią adaptacji światła https://www.fda.gov/newsevents/newsroom/pressannouncements/ucm604263.htm 10 kwietnia 2018 r.
  2. Dane JJV 2018: Definicja ACUVUE® OASYS with Transitions™ Light Intelligent Technology™.
  3. Dane JJV 2018: ACUVUE® OASYS Brand Contact Lenses with Transitions™ Light Intelligent Technology™ – Objective Clinical Claims.4. Amerykańska Akademia Okulistyki. Czym jest ślepota śnieżna? Dostęp pod adresem: https://www.aao.org/eye-health/diseases/photokeratitis-snow-blindness. Dostęp 22 stycznia 2018 r.
  4. Amerykańskie Stowarzyszenie Optometrii. Ochrona przed promieniowaniem UV. Dostęp pod adresem: https://www.aoa.org/patients-and-public/caring-for-your-vision/uv-protection. Dostęp 22 stycznia 2018 r.
  5. Walls HL, Walls KL, Benke G. Eye Disease Resulting From Increased Use of Fluorescent Lighting as a Climate Change Mitigation Strategy. American Journal of Public Health. 2011;101(12):2222-2225.
  6. Ankieta przeprowadzona w Polsce w 2019 r. przez JJV oraz FH TRUE Global Intelligence™

More in Zdrowie

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media