148
Views

Soczewki kontaktowe ACUVUE OASYS wyróżniają się znacznie na tle konkurencyjnych produktów. Od początku sierpnia są dostępne również w Polsce w wybranych salonach optycznych m.in. w sieci Trendy Opticians. Ograniczają wpływ jasnego światła w pomieszczeniach i na zewnątrz, filtrują nadmiar światła HEV (High Energy Visible Light) i zapewniają lepszy kontrast. Dzięki unikatowej, „rozumiejącej światło” technologii zmniejszają jego intensywność dla oczu, adaptując się samoczynnie w zależności od warunków.

 

Soczewki kontaktowe ACUVUE OASYS – Jak to działa?

Soczewki ACUVUE® OASYS with Transitions™ aktywowane są przez wysokoenergetyczne światło (UV i HEV). Im więcej tego światła, tym bardziej zabarwi się soczewka. W pomieszczeniach, gdy soczewka jest niemal przezroczysta, dalej filtruje ok. 15% światła, co już może wpływać na lepszy komfort użytkowania. W słoneczny dzień, soczewka zabarwi się w mniej niż 60s, natomiast powrót do przezroczystości może potrwać do 30s dłużej.1,2 Przy pełnej aktywacji, soczewki filtrują 70% widzialnego światła, jednak oczy chronione są przez cały czas użytkowania – nawet w stanie przezroczystym2. ACUVUE® OASYS with Transitions™ zapewniają najwyższy wśród dostępnych na rynku soczewek kontaktowych stopień blokowania promieniowania UV: 99% UVA oraz 100% UVB2. Należy jednak pamiętać, że soczewka kontaktowa chroni jedynie fragment oka, który przykrywa. Nie zwalnia to więc z konieczności korzystania z okularów przeciwsłonecznych; wręcz przeciwnie – ich stosownie może się idealnie uzupełniać.

 

Sprawdź na własne oczy

Korzyści płynące z adaptacji świetlnej, jaką gwarantują soczewki ACUVUE® OASYS with Transitions™, może odczuć każdy, kto dotychczas skarżył się na dyskomfort widzenia w zmiennych warunkach świetlnych7. Mrużenie w odpowiedzi na ostre światło zostanie zminimalizowane. Soczewki zmniejszą negatywny wpływ światła na oczy i pozwolą cieszyć się każdą chwilą z pełną ostrością widzenia. O działaniu innowacyjnych soczewek najlepiej przekonać się na własne oczy. W Warszawie można się umówić na dopasowanie soczewek ACUVUE® OASYS with Transitions™ m.in. w salonach Trendy Opticians. Przeszkoleni optometryści wykonają badanie wzorku, dobiorą odpowiednie parametry soczewki oraz doradzą w zakresie prawidłowej pielęgnacji.

 

Przypisy

  1. Komunikat prasowy amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA): FDA zatwierdza pierwsze soczewki kontaktowe z technologią adaptacji światła https://www.fda.gov/newsevents/newsroom/pressannouncements/ucm604263.htm 10 kwietnia 2018 r.
  2. Dane JJV 2018: Definicja ACUVUE® OASYS with Transitions™ Light Intelligent Technology™.
  3. Dane JJV 2018: ACUVUE® OASYS Brand Contact Lenses with Transitions™ Light Intelligent Technology™ – Objective Clinical Claims.4. Amerykańska Akademia Okulistyki. Czym jest ślepota śnieżna? Dostęp pod adresem: https://www.aao.org/eye-health/diseases/photokeratitis-snow-blindness. Dostęp 22 stycznia 2018 r.
  4. Amerykańskie Stowarzyszenie Optometrii. Ochrona przed promieniowaniem UV. Dostęp pod adresem: https://www.aoa.org/patients-and-public/caring-for-your-vision/uv-protection. Dostęp 22 stycznia 2018 r.
  5. Walls HL, Walls KL, Benke G. Eye Disease Resulting From Increased Use of Fluorescent Lighting as a Climate Change Mitigation Strategy. American Journal of Public Health. 2011;101(12):2222-2225.
  6. Ankieta przeprowadzona w Polsce w 2019 r. przez JJV oraz FH TRUE Global Intelligence™
Kategoria artykułu
Zdrowie
Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.