W bazie testów UserBenchmark pewien użytkownik dostrzegł test CPU Intel o nazwie Intel Raptor Lake-S “U3E1”.

Nowy CPU Intela lepszy od i9-12900K o 20% w UserBenchmark
Nowy CPU Intel 13-gen odskakuje od i9-12900K o 20% w UserBenchmark

Kolejna generacja procesorów Intela zwana Raptor Lake ma mieć premierę na jesieni tego roku. Nic więc dziwnego, że pojawia się coraz więcej wycieków, testów czy po prostu kolejnych informacji o nowych CPU ze stajni niebieskich. Tym razem dobrze znany użytkownik o pseudonimie Tum_Apisak dostrzegł w bazie danych UserBenchmark test procesora w wersji inżynieryjnej.

Nowy procesor 13 gen odskakuje od i9-12900K o 20% w UserBenchmark

20% – o tyle lepszy wynik wykręciła nowa konstrukcja. Czy jest się czym napawać? I tak i nie. Osobiście nie jest kompletnie podniecony tym testem, patrząc przez pryzmat, w jakim środowisku miał on miejsce. UserBenchmark nie jest do tego najlepszym wyborem, jednak możemy dowiedzieć się paru cennych informacji, m.in. odnośnie tematu jedno czy wielowątkowości.

Nowy CPU Intela lepszy od i9-12900K o 20% w UserBenchmark
Nowy procesor 13 gen odskakuje od i9-12900K o 20% w UserBenchmark

Nowy CPU Intel. Co o nim wiemy?

Wiemy na pewno, że posiada 24 rdzenie i 32 wątki. Zegar bazowy to 2,4GHz, który w trybie turbo osiąga 4,6GHz. Jeśli mowa o platformie testowej to użyto do testu karty graficznej również od niebieskich. Postawiono na Intel Arc Alchemist A770, który “niby” ma tylko 1GB pamięci, więc mogła zostać wykryta niepoprawnie przez UserBenchmark.

Źródło: TUM_APISAK.

Sprawdź również inne nasze artykuły z kategorii nowe technologie.