Nowy MacBook Air, Mac Mini oraz iPad Pro

Wiele plotek, które krążyły w sieci informowało, że nie będzie już nowego Aira, natomiast producent rozwinie inny model – MacBook. Tak się jednak nie stało, ponieważ dziś w Nowym Jorku pokazany został nowy MacBook Air. O godzinie 15:00 polskiego czasu rozpoczęła się konferencja pod hasłem There’s more in the making.

 

Nowy MacBook Air z ekranem Retina

Przede wszystkim na uwagę zasługuje 13,3-calowy ekran Retina oferuje rozdzielczość 2560 x 1600 pikseli. Można by rzec “W końcu!”, ponieważ użytkownicy Aira nie chcieli się do tego przyznać, ale w większości przypadków mocno zazdrościli innym matrycy z Full HD. Sam tego doświadczyłem. Szczególnie, gdy mogłem podczas testów przesiąść się na Huawei Matebook X Pro. Wracając jeszcze do nowości, przeprojektowano klawiaturę (teraz bardziej przypomina mi tą z MacBooka). Gładzik jest większy, pojawił się Touch ID do odblokowania systemu. Nowy MacBook Air może mieć także naprawdę mocne podzespoły. Topowa konfiguracja będzie posiadać 16 GB pamięci RAM, dysk SSD o pojemności 1,5 TB oraz procesor Intel Core i5 ósmej generacji. Bateria ma pracować przez 12 godzin jeśli będziemy surfować po internecie. Niestety zabrano nam MagSafe 2. Zostało zastąpione portami Thunderbolt 3 (USB typu C). Co gorsza, producent zdecydował się tylko na dwa takie złącza.

Nowy MacBook Air, Mac Mini oraz iPad Pro zaprezentowany

 

Nowy Apple Mac mini

Nowy Mac Mini to przede wszystkim nowe podzespoły i nic więcej. Na tylnym panelu wejść i wyjść znajdziemy RJ-45, cztery USB typu C, HDMI, dwa USB 3.0 oraz gniazdo audio mini Jack. Możemy podłączyć dwa monitory 4K lub jeden 5K. Sprzęt może być wyposażony zarówno w procesory Intel Core i3, i5, jak i nawet i7. Jeśli chodzi o RAM, konfiguracja zaczyna się od 8 GB, a kończy na 64 GB pamięci. Magazyn danych w podstawowej wersji będzie posiadał 128 GB, natomiast w topowej 2 TB. Cały czas mówimy o dyskach SSD. Na koniec grafika. Tu niestety nie ma się czym chwalić, ponieważ producent oferuje Intel UHD Graphics 630.

Nowy MacBook Air, Mac Mini oraz iPad Pro zaprezentowany

 

Nowy iPad Pro

Bardzo ciekawie podczas konferencji w Nowym Jorku wypadł nowy iPad Pro. Ten “biznesowy tablet” będzie sprzedawany w dwóch wersjach – 11 i 12,9-cali. Zniknął znany już przycisk “home”. Od teraz posiadacze iPad’ów Pro będą musieli nauczyć się gestów. Jego dużym atutem jest wyświetlacz Liquid Retina, który bardzo dobrze odwzorowuje kolory. Model ten posiada także Face ID, co pozwoli na odblokowanie systemu, logowanie się w aplikacjach czy płacenie za zakupy patrząc na sprzęt. Mobilni graficy będą zadowoleni z faktu, że nowy iPad Pro będzie obsługiwał aplikacje takie jak Adobe Photoshop CC. Apple Pencil będzie reagował na dotyk co znacznie ułatwi pracę z różnymi programami. Oprócz tego model ten posiada dwa aparaty z trybem Smart HDR. Nowy iPad Pro powinien pracować do 10 godzin bez konieczności ładowania.

Nowy MacBook Air, Mac Mini oraz iPad Pro zaprezentowany

 

Ceny nowości Apple

Jak to zwykle w przypadku Apple bywa, tanio nie jest. Nowy MacBook Air w podstawowej wersji kosztować będzie 5999 zł, jednak wystarczy, że wyposażymy go w 16 GB pamięci RAM i dysk SSD 1,5 TB  cena wzroście do… 12 959 zł.

Mac Mini z czterordzeniowym procesorem Core i3 ósmej generacji, 8 GB pamięci RAM i dyskiem o pojemności 128 GB kosztować będzie 3999 zł. Topowa wersja z i7, 64 GB RAM, 2 TB dyskiem SSD oraz szybką kartą sieciową będzie kosztowała 20 379 złotych.

Cena za iPada z 11 calowym ekranem wynosi 3799 złotych. Mowa o wersji z Wi-Fi bez wbudowanego modemu. Najmocniejsza wersja z ekranem 12,9 oraz 1 TB pamięci wewnętrznej i modemem to koszt rzędu 9399 złotych.

Trochę drogo…