Site icon MenWorld.pl

Nowy smartfon Xiaomi na renderach. Będzie sukces?

Xiaomi powoli przygotowuje się do premiery nowych smartfonów. Firma w ostatnim czasie świętuje sporo sukcesów, ponieważ stała się topowym dostawcą smartfonów i urządzeń wearables na świecie. Czy Xiaomi 12, które zostało przedstawione na renderach, dołoży swoją cegiełkę do tych sukcesów?

Bazowy model Xiaomi 12 na renderach. Jak wygląda flagowiec?

Chiński producent w ostatnim czasie może mówić o bardzo dobrej passie. Xiaomi wyprzedziło w globalnym rankingu dostawców smartfonów Samsunga oraz zdetronizowała Apple w kwestii urządzeń wearables. Nadchodzące modele z serii Xiaomi 12 mają jeszcze bardziej umocnić pozycję producenta na rynku smartfonów. Urządzenia te będą występować w trzech wersjach – zwykłe, Pro oraz Ultra.

Zarówno wersja bazowa, jak i model Pro będą posiadały klasyczną formę wyspy aparatów. Z kolei Xiaomi 12 Ultra zostanie wyposażony w ogromną wsypę aparatów. Oczywiście na niej znajdziemy wiele obiektywów oraz sensorów, które mają zagwarantować jak najlepsze właściwości fotograficzne. W sieci pojawiły się rendery podstawowego modelu z serii “12”.

Reklama

Nowy smartfon Xiaomi na renderach. Będzie sukces?
Render modelu 12 Ultra, który pojawił się w sieci kilka dni temu. Autor: Aakash Jhaveri.

Co zaoferują wszystkie modele?

Sugerując się renderami, możemy zobaczyć, że w przypadku wersji bazowej będziemy mieć do czynienia z układem trzech kamer z podwójną lampą LED. Przecieki mówią, że wyspę aparatów pokryto specjalną powłoką, która będzie zapobiegać uszkodzeniom. Informacje mówią, że Xiaomi 12 będzie korzystał z aparatu głównego o rozdzielczości 50 Mpix. Model ten będzie jednak kompaktową wersją, ponieważ przekątna jego ekranu ma wynosić 6,2-cala!

xiaomi 12
Nowy smartfon Xiaomi na renderach. Będzie sukces?

Zastosowany wyświetlacz ma oferować rozdzielczość 1080p+ i posiadać zakrzywione krawędzie. Informacje na temat akumulatora w Xiaomi 12 są jednak różne. OnLeaks zdradza, że będzie ona oferowała ładowanie z mocą 67 W i pojemność 4500 mAh. Z kolei Zoutons informuje, że będzie to 100 W i 5000 mAh. Wszystkie smartfony z serii będą pracowały na najnowszym procesorze Snapdragon 8 Gen 1.

Telefon ma rzekomo kosztować 70 000 INR, czyli około 3750 PLN.

Źródło: Zoutons/TechRadar

Exit mobile version