114
Views
Oficjalnie: Daniel Ricciardo odchodzi z McLarena!
Oficjalnie: Daniel Ricciardo odchodzi z McLarena!

Jak możemy przeczytać w najnowszym komunikacie stajni McLarena, Daniel Ricciardo opuści zespół wraz z zakończeniem sezonu. Całość zakończyła się za porozumieniem stron. Informację tę potwierdził także sam zainteresowany.

Oficjalnie: Daniel Ricciardo odchodzi z McLarena!

Chciałbym podziękować Danielowi za jego poświęcenie i wkład do zespołu przez ostatnie dwa sezony. Mimo wyzwań, do których stawaliśmy razem, zawsze prezentował bojową postawę i optymizm. Pomagał całemu zespołowi by naciskach. Nigdy nie zapomnimy jego pamiętnego zwycięstwa na Monzy, które dało ogromny zastrzyk energii całemu zespołowi. Przed nami nadal ważna walka w klasyfikacji konstruktorów i nie możemy doczekać się jej wspólnie z Danielem i Lando – Andreas Seidl – szef McLarena w F1

To był przywilej być częścią rodziny McLarena przez ostatnie 2 sezony, ale po dyskusjach w ostatnich miesiącach z Zakiem i Andreasem zdecydowaliśmy się rozwiązać mój kontrakt z zespołem wcześniej i zgodnie rozstać się pod koniec tego sezonu. Będę ogłaszał moje plany na przyszłość niebawem, ale niezależnie od tego, co przyniesie nowy rozdział, niczego nie żałuję i jestem dumny z pracy i wysiłku włożonego w pracę w McLarenie, szczególnie z mojego zwycięstwa na Monzy. Cieszyłem się pracą ze wszystkimi w McLarenie – zarówno na torze jak i w Woking. Teraz będę dawał z siebie wszystko w tych wyścigach. Nigdy nie byłem bardziej zmotywowany do rywalizacji i bycia częścią sportu, który kocham i nie mogę doczekać się tego, co będzie później – Daniel Ricciardo

Oficjalnie: Daniel Ricciardo odchodzi z McLarena!

Oficjalnie: Daniel Ricciardo odchodzi z McLarena! Kto będzie następcą?

Wygląda na to, że miejsce Daniela Ricciardo zajmie Oscar Piastri, który prawdopodobnie już ma aktywny kontrakt z ekipą na przyszły sezon. Aktualnie też nie wiemy w jakim zespole Daniel miałby jeździć i czy w ogóle znajdzie miejsce na kolejne lata w królowej motorsportu.

Źródło: McLaren

Sprawdź również inne nasze artykuły z kategorii sport.

Kategoria artykułu
Sport
Łukasz Łyszcz

Interesuję się głównie nowymi technologiami, ale lubię też prześledzić ważniejsze mecze piłki nożnej czy obejrzeć wyścig Formuły 1. Jakiś czas temu upodobałem sobie pisanie tekstów i prawdopodobnie wpadłeś na mój opis, zaraz po skończeniu czytania moich wypocin w "artykule", albo "recenzji".

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.