Oficjalnie: Daniel Ricciardo odchodzi z McLarena!

Oficjalnie: Daniel Ricciardo odchodzi z McLarena!
Oficjalnie: Daniel Ricciardo odchodzi z McLarena!

Jak możemy przeczytać w najnowszym komunikacie stajni McLarena, Daniel Ricciardo opuści zespół wraz z zakończeniem sezonu. Całość zakończyła się za porozumieniem stron. Informację tę potwierdził także sam zainteresowany.

Oficjalnie: Daniel Ricciardo odchodzi z McLarena!

Chciałbym podziękować Danielowi za jego poświęcenie i wkład do zespołu przez ostatnie dwa sezony. Mimo wyzwań, do których stawaliśmy razem, zawsze prezentował bojową postawę i optymizm. Pomagał całemu zespołowi by naciskach. Nigdy nie zapomnimy jego pamiętnego zwycięstwa na Monzy, które dało ogromny zastrzyk energii całemu zespołowi. Przed nami nadal ważna walka w klasyfikacji konstruktorów i nie możemy doczekać się jej wspólnie z Danielem i Lando – Andreas Seidl – szef McLarena w F1

To był przywilej być częścią rodziny McLarena przez ostatnie 2 sezony, ale po dyskusjach w ostatnich miesiącach z Zakiem i Andreasem zdecydowaliśmy się rozwiązać mój kontrakt z zespołem wcześniej i zgodnie rozstać się pod koniec tego sezonu. Będę ogłaszał moje plany na przyszłość niebawem, ale niezależnie od tego, co przyniesie nowy rozdział, niczego nie żałuję i jestem dumny z pracy i wysiłku włożonego w pracę w McLarenie, szczególnie z mojego zwycięstwa na Monzy. Cieszyłem się pracą ze wszystkimi w McLarenie – zarówno na torze jak i w Woking. Teraz będę dawał z siebie wszystko w tych wyścigach. Nigdy nie byłem bardziej zmotywowany do rywalizacji i bycia częścią sportu, który kocham i nie mogę doczekać się tego, co będzie później – Daniel Ricciardo

Oficjalnie: Daniel Ricciardo odchodzi z McLarena!

Oficjalnie: Daniel Ricciardo odchodzi z McLarena! Kto będzie następcą?

Wygląda na to, że miejsce Daniela Ricciardo zajmie Oscar Piastri, który prawdopodobnie już ma aktywny kontrakt z ekipą na przyszły sezon. Aktualnie też nie wiemy w jakim zespole Daniel miałby jeździć i czy w ogóle znajdzie miejsce na kolejne lata w królowej motorsportu.

Źródło: McLaren

Sprawdź również inne nasze artykuły z kategorii sport.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Jeremy Sochan zadebiutował w NBA! Zobaczcie, jak sobie poradził!

Jeremy Sochan zadebiutował w lidze NBA! Polak rozegrał dziś...

Maszynka do golenia – tradycyjna, czy elektryczna?

Porządna maszynka do golenia jest w zasadzie niezbędna. Golenie...

Fallout 76 za darmo! Do kiedy i jak odebrać?

Każdy zainteresowany tematem gier wideo pamięta, jak wyglądała premiera...

T-mobile wprowadza swoją markę smartfonów z 5G. T Phone 5G

Według badań wynika, że ponad połowa Polaków korzysta ze...

Apple Watch wybuchł. Czy Apple ma problem?

Wiele razy słyszeliśmy o wybuchających urządzeniach, jednak w większości...
Łukasz Łyszcz
Łukasz Łyszcz
Przygodę z komputerami zacząłem składając swojego pierwszego blaszaka. Potem przyszła pora na założenie własnej grupy na FB, a zdobywana wiedza pozwoliła mi na nagrywanie recenzji sprzętu na swój kanał na YT. Finalnie znalazłem się tutaj - w męskim świecie!