Takie sytuacje zdarzają się sporadycznie, jednak trzeba mieć je na uwadze. OnePlus Nord 2 5G to budżetowy smartfon chińskiego producenta, który oferuje bardzo dobrą wydajność. Niestety, okazuje się, że jest to dość niebezpieczny telefon, ponieważ kolejny egzemplarze tego modelu wybuchł!

OnePlus Nord 2 5G w płomieniach

Kilka miesięcy temu pisaliśmy o OnePlus Nord 2 5G, który wybuchł podczas treningu. Podczas jazdy na rowerze górskim kobieta poczuła drażniący zapach palącej się elektroniki. W ciągu kilku chwil telefon zaczął mocno dymić, a następnie stanął w płomieniach i wybuchł. Na całe szczęście w przypadku kobiety nic się nie stało, ponieważ telefon znajdował się w pewnej odległości od jej ciała.

Przeczytaj także: OnePlus Nord 2 wybuchł podczas treningu!

Takiego szczęścia nie miał pewien chłopiec. Nord 2 5G, z którego korzystał, nagle wybuchł w kieszeni użytkownika, pozostawiając na jego ciele kilka blizn. Zdjęcia zniszczonego smartfona trafiły do sieci. Nie jest to oczywiście dobry PR dla chińskiego producenta, który już wcześniej musiał się zmierzyć ze sporymi kontrowersjami. Wspomniany wcześniej wybuch baterii to nie wszystko, ponieważ kilka miesięcy temu wybuchła także ładowarka.

https://twitter.com/suhitrulz/status/1455784742083706887?s=20

W czym tkwi problem?

OnePlus Nord 2 5G to niezwykle popularny smartfon w Indiach. W bardzo przystępnej cenie oferuje on przyzwoitą specyfikację i obsługę sieci 5G. Niestety, jak się okazuje, nie jest to smartfon, z którym można czuć się bezpiecznie. W pierwszych dwóch przypadkach wybuch smartfona i ładowarki obył się bez uszczerbku na zdrowiu użytkowników. Chłopiec nie miał tyle szczęścia.

Nie ma dokładnych przesłanek, co może być przyczyną tego typu sytuacji. Głównym podejrzanym jest oczywiście bateria. Problemem może być również któryś z układów, który może powodować spięcia, przez co akumulator mocno się przegrzewa. W wątku możemy zobaczyć, że OnePlus skontaktował się z poszkodowanym prywatnie.

Może tym razem producent lepiej przypatrzy się sprawie, ponieważ kilka miesięcy temu wydał jedynie oświadczenie, w którym nawoływała użytkownika Nord 2 5G, który zgłosił pierwszy wybuch, do zaprzestania rozsyłania wiadomości, które w opinii producenta oczerniały wizerunek marki i dobrą wolę firmy.