Connect
To Top

OPONEO.pl sprzedało Autocentrum.pl Wirtualnej Polsce

Na łamach strony korporacyjnej OPONEO.pl możemy odnaleźć informację o tym, że spółka sprzedała 100 procent akcji spółki zależnej Autocentrum.pl S.A. za kwotę 9,3 mln złotych. Kto jest nowym właścicielem portalu? Wirtualna Polska Media S.A.

Wirtualna Polska Media S.A. nowym właścicielem Autocentrum.pl

Autocentrum.pl to jeden z wiodących portali motoryzacyjnych w Polsce. W ubiegłym roku witryna ta mogła pochwalić się wysokim wynikiem oglądalności. Aż 21 milionów unikalnych użytkowników wygenerowało blisko 279 mln odsłon. Portal od lat cieszy się zaufaniem czytelników, głównie za sprawą testów samochodów. Dział, który zapewne jest najbardziej oblegany przez użytkowników to zapewne podstrona z raportami spalania, a także opiniami o konkretnych autach, które publikowane są przez ich właścicieli. Dzięki temu każda osoba, która chce nabyć samochód może dowiedzieć się na co zwracać uwagę podczas jego zakupu. Według Grupy OPONEO.pl portal ten został stworzony w oparciu o ideę “użytkownicy dla użytkowników”. Od dziś właścicielem witryny jest Wirtualna Polska Media S.A.

Nowy właściciel Autocentrum.pl

Po wielu latach zdobywania doświadczeń w Grupie OPONEO.PL AutoCentrum.pl wchodzi w kolejny etap swojego rozwoju w ramach Wirtualnej Polski  – mówi Zachar Zawadzki – dotychczasowy Prezes. W dniu dzisiejszym, tj. 30 października 2019 sfinalizowano transakcję zbycia 5 milionów akcji w spółce Autocentrum, które to reprezentują 100 procent kapitału zakładowego, a to przekłada się z kolei na uzyskanie 100% głosów na walnym zgromadzeniu. Jak już wcześniej wspomniałem, Wirtualna Polska Media S.A. uzyskała akcje za kwotę 9,3 miliona złotych. Nowym prezesem spółki Autocentrum.pl S.A. został Rafał Warecki. Zachar Zawadzki, dotychczasowy prezes Autocentrum.pl S.A., będzie pełnił rolę ambasadora obszaru motoryzacja Wirtualnej Polski.

Rozwój Grupy OPONEO.pl

Grupa OPONEO.pl zajmuje się sprzedażą felg i opon przez internet. Co ciekawe, z roku na rok pobija wyniki sprzedażowe. W ubiegłym, 2018 przedsiębiorstwo mogło pochwalić się przychodami na poziomie 843 mln złotych.

W związku z międzynarodowym zasięgiem działania Grupy OPONEO.PL na rynku opon w sektorze e-commerce, Zarząd Spółki koncentruje się obecnie na głównej działalności operacyjnej OPONEO.PL. Dzięki uzyskanym zasobom, sprzedaż akcji Autocentrum.pl S.A. wpłynie pozytywnie na wzmocnienie kluczowej aktywności Grupy na rynku sprzedaży opon i felg – podsumowuje Dariusz Topolewski, Prezes Zarządu OPONEO.PL S.A.

 

Zobacz również inne nasze artykuły w dziale biznes.

More in Biznes

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.