OPONEO.pl sprzedało Autocentrum.pl Wirtualnej Polsce

Wirtualna Polska Media S.A. nowym właścicielem Autocentrum.pl

Autocentrum.pl to jeden z wiodących portali motoryzacyjnych w Polsce. W ubiegłym roku witryna ta mogła pochwalić się wysokim wynikiem oglądalności. Aż 21 milionów unikalnych użytkowników wygenerowało blisko 279 mln odsłon. Portal od lat cieszy się zaufaniem czytelników, głównie za sprawą testów samochodów. Dział, który zapewne jest najbardziej oblegany przez użytkowników to zapewne podstrona z raportami spalania, a także opiniami o konkretnych autach, które publikowane są przez ich właścicieli. Dzięki temu każda osoba, która chce nabyć samochód może dowiedzieć się na co zwracać uwagę podczas jego zakupu. Według Grupy OPONEO.pl portal ten został stworzony w oparciu o ideę „użytkownicy dla użytkowników”. Od dziś właścicielem witryny jest Wirtualna Polska Media S.A.

Nowy właściciel Autocentrum.pl

Po wielu latach zdobywania doświadczeń w Grupie OPONEO.PL AutoCentrum.pl wchodzi w kolejny etap swojego rozwoju w ramach Wirtualnej Polski  – mówi Zachar Zawadzki – dotychczasowy Prezes. W dniu dzisiejszym, tj. 30 października 2019 sfinalizowano transakcję zbycia 5 milionów akcji w spółce Autocentrum, które to reprezentują 100 procent kapitału zakładowego, a to przekłada się z kolei na uzyskanie 100% głosów na walnym zgromadzeniu. Jak już wcześniej wspomniałem, Wirtualna Polska Media S.A. uzyskała akcje za kwotę 9,3 miliona złotych. Nowym prezesem spółki Autocentrum.pl S.A. został Rafał Warecki. Zachar Zawadzki, dotychczasowy prezes Autocentrum.pl S.A., będzie pełnił rolę ambasadora obszaru motoryzacja Wirtualnej Polski.

Rozwój Grupy OPONEO.pl

Grupa OPONEO.pl zajmuje się sprzedażą felg i opon przez internet. Co ciekawe, z roku na rok pobija wyniki sprzedażowe. W ubiegłym, 2018 przedsiębiorstwo mogło pochwalić się przychodami na poziomie 843 mln złotych.

W związku z międzynarodowym zasięgiem działania Grupy OPONEO.PL na rynku opon w sektorze e-commerce, Zarząd Spółki koncentruje się obecnie na głównej działalności operacyjnej OPONEO.PL. Dzięki uzyskanym zasobom, sprzedaż akcji Autocentrum.pl S.A. wpłynie pozytywnie na wzmocnienie kluczowej aktywności Grupy na rynku sprzedaży opon i felg – podsumowuje Dariusz Topolewski, Prezes Zarządu OPONEO.PL S.A.

 

Zobacz również inne nasze artykuły w dziale biznes.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Perspektywy zawodowe po studiach prawniczych w 2022 roku

Perspektywy zawodowe po studiach prawniczych w 2022 roku. Studia...

UOKiK wygrywa w sądzie z właścicielem sieci Biedronka

Sąd podtrzymał decyzję UOKiK odnośnie kary 115 milionów złotych...

T-mobile wprowadza swoją markę smartfonów z 5G. T Phone 5G

Według badań wynika, że ponad połowa Polaków korzysta ze...

Google zamknie usługę Google Stadia w 2023 roku

Oficjalnie Google poinformowało o zamknięciu usługi Google Stadia w...

Project Orion to sequel Cyberpunk 2077. CD Projekt RED potwierdził drugą część!

Project Orion, czyli tytuł roboczy drugiej części Cyberpunk 2077...
Daniel Laskowski
Daniel Laskowskihttp://menworld.pl
Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet takich jak PC World. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj