OPPO Find X3 Pro jako jeden z pierwszych z Android 12

Posiadacze smartfonów OPPO Find X3 Pro mogą jako jedni z pierwszych cieszyć się systemem Android 12 Beta 1. Oczywiście, mówimy o nakładce ColorOS Developer Preview.

Podczas wczorajszej konferencji mogliśmy zobaczyć najnowsze dziecko Google, czyli system Android 12. W mojej opinii, oprogramowanie zmieniło się bardzo mocno – w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Przede wszystkim widać, że zmieniono Androida pod kątem wizualnym. Oczywiście, oprócz UI programiści skupili się na bezpieczeństwie oraz prywatności. Rzecz jasna, te cechy znajdziemy również w ColorOS – nakładce, która dostępna jest dla posiadaczy OPPO Find X3 Pro. Właściciele tego smartfona zyskają więc w zakresie UI oraz UX. Autorzy oprogramowania informują, że użytkownicy zyskają większą kontrolę oraz przejrzystość.

Android 12 dostępny w OPPO Find X3 Pro

Marka już w ubiegłym roku udostępniła swoim użytkownikom system Android jako jedna z pierwszych. Tym razem było ponownie. Zaraz po ogłoszeniu Android 12 Developer Preview Program, OPPO udostępniło programistom Android 12 Beta 1 dla modelu Find X3 Pro. Dzięki temu mogą odkrywać nowości systemu. Aby nie było tak kolorowo, marka udostępniła system deweloperom z Singapuru, Chin, Tajwanu, Australii i Nowej Zelandii, jednocześnie sugerując użytkownikom, którzy nie są programistami, aby nie instalowali najnowszej wersji Androida. Pamiętajmy, to wersja Beta, która może mieć problemy ze stabilnością.

Reklama

Czym może pochwalić się nowy system Android?

Android 12 to przede wszystkim nowy wygląd, trochę przypominający mi iOS’a. Szczegóły możecie zobaczyć klikając w ten link. To jednak nie jedyna zmiana. Dodatkowo system ma dawać użytkownikowi jeszcze większą przejrzystość i kontrolę. Możemy więc udostępniać aplikacjom tylko przybliżoną lokalizację, blokować kamerę i mikrofon, a także hibernować programy, z których nie korzystamy przez ponad 90 dni.

Nowości to również większa kompatybilność z formatami użytkownika, poprawiony interfejs użytkownika, który obejmuje paski funkcjonalne i zaktualizowane tryby pracy.

Android 12
Android 12 to nie tylko nowy wygląd, ale też lepsza optymalizacja i większe bezpieczeństwo.
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama