Orlen buduje farmę fotowoltaiczną o powierzchni 53 ha

Duża inwestycja polskiego przedsiębiorstwa. Orlen buduje farmę fotowoltaiczną, która powstanie na terenach zajmowanych niegdyś przez kopalnię odkrywkową Adamów, w Wielkopolsce. Mowa o powierzchni aż 53 hektarów. PV Mistra, bo tak nazywa się farma fotowoltaiczna ma wykorzystać aż 85 tysięcy modułów fotowoltaicznych, co przełoży się na uzyskanie mocy na poziomie 65 MW.

Jest to bardzo duża inwestycja firmy Energa Green Development, czyli spółki zależnej od Grupy Orlen. Farma fotowoltaiczna PV Mistra ma wyprodukować energię dla 69 tysięcy gospodarstw domowych. Efektem ma być zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery o około 124 tysiące ton.

Orlen buduje farmę fotowoltaiczną o powierzchni 53 ha
Orlen buduje farmę fotowoltaiczną o powierzchni 53 ha

Orlen buduje farmę fotowoltaiczną o powierzchni 53 ha

Warto przy okazji dodać, że nie jest to pierwsza inwestycja związana z zieloną energią, jaka została wykonana na terenie gminy Przykona. W tamtej lokalizacji „zainstalowana” jest farma wiatrowa, a w tym roku planowane są dwie instalacje fotowoltaiczne. Pierwsza, PV Gryf ma generować około 20 MW mocy, z kolei druga – PV Przykona będzie znacznie mniejsza, gdyż ma oferować około 1 MW mocy. W porównaniu do PV Mistra, są to naprawdę „niewielkie” inwestycje.

Sprawdź również nasze artykuły z kategorii nowe technologie.

Zdjęcia pochodzą z materiału wideo, który został opublikowany na kanale ZE PAK SA, na YouTube. Są to zdjęcia 155 tysięcy modułów PV o łącznej mocy 70 MW na farmie PV w Brudzewie.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Mattia Binotto do zwolnienia – powstała petycja fanów

Na platformie change.org powstała petycja, aby zwolnić szefa zespołu...

Polski konkurent dla Battlefielda – World War 3 za darmo

Studio The Farm 51 poinformowało, że polski FPS -...

Nicholas Latifi odchodzi z Williamsa. Kto go zastąpi?

Stało się to, o czym cały świat F1 mówił...

Walka w budce telefonicznej podczas PRIME Show MMA 3

PRIME Show MMA 3 zachwyca pomysłowością. Walka w budce...

Kolejny problem Samsunga! Puchnące baterie we flagowcach!

Wygląda na to, że youtuber posługujący się pseudonimem Mrwhosetheboss...
Daniel Laskowski
Daniel Laskowskihttp://menworld.pl
Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet takich jak PC World. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj