O tym, że Huawei planuje stworzyć swój własny samochód elektryczny, mówi się od kilku miesięcy. Zanim jednak to nastąpi, firma zdecydowała, że najlepszym testem swoich technologii będzie ich użyczenie. Na rynku pojawił się Jetour X-1 Hybrid SUV, który wykorzystuje system autonomicznej jazdy chińskiego producenta.

Jetour X-1 Hybrid zaprezentowany

Huawei jest jednym z kilku producentów słynących z tworzenia urządzeń elektrycznych, którzy chcą prędzej czy później wejść na rynek motoryzacyjny. Elektryczne samochody są przyszłością motoryzacji, dlatego też giganci technologiczni chcą dołożyć do niego swoją cegiełkę. W planach producenta z Państwa Środka jest stworzenie własnego samochodu elektrycznego. Chiński gigant zdecydował, że udostępni on swoją technologię firmom trzecim.

Przeczytaj także: Tesla Cybertruck na torze! Niecodzienny widok.

Tym samym system wspomagania i autonomicznej jazdy, Huawei L3, trafił do pierwszego auta. Jest to samochód marki Jetour Motors, a konkretnie model Jetour X-1 Hybrid. Samochód z nadwoziem SUV jest napędzany silnikiem hybrydowym. Jest to więc pierwszy model na rynku, który został wyposażony w technologię chińskiego producenta słynącego głównie z produkcji smartfonów.

Technologia Huawei umożliwia autonomiczną jazdę

Jetour X-1, tak jak wcześniej wspomniałem, to samochód napędzany silnikiem hybrydowym. Na pokładzie pojazdu znajdziemy system Chery Kunpeng DHT oraz system spalinowy Chery. Samochód w każdym momencie można przełączać pomiędzy napędem elektrycznym a spalinowym. Najważniejszą kwestią w tym przypadku jest jednak technologia Huawei L3, czyli system wspomagania i autnominczqej jazdy.

Huawei L3 pozwala na samoistną jazdę. W modelu Jetour X-1 znajdziemy również Smart Cockpit 3.0 oraz Healthy Cockpit 4.0, dzięki czemu samochód może jechać samodzielnie w różnych scenariuszach. Oczywiście kierowca w każdym momencie może przejąć kontrolę nad autem. Więcej informacji na temat samochodu nie ujawniono. Data premiery, jego specyfikacja techniczna oraz cena są nieznane.