Oto pierwszy samochód z komponentami marki Huawei!

O tym, że Huawei planuje stworzyć swój własny samochód elektryczny, mówi się od kilku miesięcy. Zanim jednak to nastąpi, firma zdecydowała, że najlepszym testem swoich technologii będzie ich użyczenie. Na rynku pojawił się Jetour X-1 Hybrid SUV, który wykorzystuje system autonomicznej jazdy chińskiego producenta.

Jetour X-1 Hybrid zaprezentowany

Huawei jest jednym z kilku producentów słynących z tworzenia urządzeń elektrycznych, którzy chcą prędzej czy później wejść na rynek motoryzacyjny. Elektryczne samochody są przyszłością motoryzacji, dlatego też giganci technologiczni chcą dołożyć do niego swoją cegiełkę. W planach producenta z Państwa Środka jest stworzenie własnego samochodu elektrycznego. Chiński gigant zdecydował, że udostępni on swoją technologię firmom trzecim.

Przeczytaj także: Tesla Cybertruck na torze! Niecodzienny widok.

Tym samym system wspomagania i autonomicznej jazdy, Huawei L3, trafił do pierwszego auta. Jest to samochód marki Jetour Motors, a konkretnie model Jetour X-1 Hybrid. Samochód z nadwoziem SUV jest napędzany silnikiem hybrydowym. Jest to więc pierwszy model na rynku, który został wyposażony w technologię chińskiego producenta słynącego głównie z produkcji smartfonów.

Technologia Huawei umożliwia autonomiczną jazdę

Jetour X-1, tak jak wcześniej wspomniałem, to samochód napędzany silnikiem hybrydowym. Na pokładzie pojazdu znajdziemy system Chery Kunpeng DHT oraz system spalinowy Chery. Samochód w każdym momencie można przełączać pomiędzy napędem elektrycznym a spalinowym. Najważniejszą kwestią w tym przypadku jest jednak technologia Huawei L3, czyli system wspomagania i autnominczqej jazdy.

Huawei L3 pozwala na samoistną jazdę. W modelu Jetour X-1 znajdziemy również Smart Cockpit 3.0 oraz Healthy Cockpit 4.0, dzięki czemu samochód może jechać samodzielnie w różnych scenariuszach. Oczywiście kierowca w każdym momencie może przejąć kontrolę nad autem. Więcej informacji na temat samochodu nie ujawniono. Data premiery, jego specyfikacja techniczna oraz cena są nieznane.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Mattia Binotto do zwolnienia – powstała petycja fanów

Na platformie change.org powstała petycja, aby zwolnić szefa zespołu...

Nicholas Latifi odchodzi z Williamsa. Kto go zastąpi?

Stało się to, o czym cały świat F1 mówił...

Oto cena Logitech G Cloud! Nie będzie tanio!

G Cloud to handheld przygotowany przez Logitech i chińską...

Kolejny problem Samsunga! Puchnące baterie we flagowcach!

Wygląda na to, że youtuber posługujący się pseudonimem Mrwhosetheboss...

OnePlus 11 Pro – specyfikacja ujawniona!

Wygląd OnePlus 11 Pro został ujawniony już w zeszłym...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj