Site icon MenWorld.pl

Przez pomyłkę otrzymał od Google ćwierć miliona USD. Co na to firma? Nic.

Kto nie chciałby dostać za nic ponad milion złotych? Takie coś przydarzyło się Samowi Curry’emu, który otrzymał od Google ćwierć miliona USD. Co ciekawe, pieniądze znajdowały się na koncie mężczyzny przez kilka tygodni, bo gigant nawet tego nie zauważył.

Amerykanin otrzymał od Google ćwierć miliona USD

Wyobraźcie sobie sytuację, w której wstajecie rano, bierzecie do ręki telefon i widzicie powiadomienie o nowej transakcji. Wchodzicie na konto bankowe, a tam się okazuje, że macie na koncie dodatkowe 250 tys. dolarów amerykańskich. Taka sytuacja przydarzyłam się Samowi Curry’emu, który otrzymał od Google ćwierć miliona USD.

Sam Curry na co dzień jest inżynierem ds. bezpieczeństwa. Pewnego dnia zauważył na swoim koncie mocny zastrzyk gotówki. Jakie musiało być zdziwienie, gdy okazało się, że przelew na 250 tys. dolarów pochodzi o Google. Ktoś wewnątrz firmy musiał się pomylić i wskutek czego Curry otrzymał od Google ćwierć miliona USD.

Przeczytaj także: Google przegrało w sądzie! Gigant musi zapłacić 4 mld euro kary!

Gigant technologiczny nawet nie zauważył swojej pomyłki?

Dla każdej nawet większej firmy 250 tys. dolarów to sporo pieniędzy, ale takie kwoty w Google można nazwać groszami. Dlaczego? Otóż okazuje się, że według samego Curry’ego pieniądze znajdowały się na jego koncie przez ostatnie trzy tygodnie, a firma nawet nie wysłała do niego żadnego maila, który choć trochę naprostowałby sprawę.

Minęło trochę ponad 3 tygodnie, od kiedy Google losowo wysłało mi 249 999 USD i w dalszym ciągu nie otrzymałem żadnej odpowiedzi od pomocy technicznej. Czy jest jakiś sposób na to, abyśmy mogli się skontaktować?

(Jeśli nie chcecie ich z powrotem, to w porządku…)

napisał na Twitterze Sam Curry
Przez pomyłkę otrzymał od Google ćwierć miliona USD. Co na to firma? Nic.
Na potwierdzenie swoich słów Sam Curry wstawił wyciąg z banku!

W wywiadzie dla CNN Google potwierdziło, że do takie sytuacji doszło i wyraziło swoją wdzięczność osobie, która otrzymała przelew i szybko poinformowała o tym przedsiębiorstwo. Gigant oznajmił, że pracuje nad tym, aby wszystko naprawić. Jak to będzie w praktyce? Być może koszta całego odwrócenia tego zamieszania będą większe niż 250 tys. i mężczyzna otrzyma darmowe ćwierć miliona USD? Marzenia!

Źródło: Sam Curry @Twitter

Exit mobile version