136
Views

Po ponad sześćdziesięciu profesjonalnych walkach na światowych ringach, Paul Daley zakończył zawodową karierę. 

Paul Daley i jego w pełni zasłużony przydomek! 

“Semtex” to przydomek jaki nosi Paul Daley. Jest to pseudonim, na który pracował latami. W 63 stoczonych pojedynkach aż 35 razy nokautował przeciwników. Jest jednym z najmocniej bijących zawodników w kategorii półśredniej na świecie. Brytyjczyk pochodzący z Notthingam w Anglii swoją zawodową karierę rozpoczął w 2003 roku. W ciągu 19 lat kariery zawalczył min w organizacji UFC, Bellator, BAMMA czy Cage Rage.  

Paul Daley epizod w UFC 

Niebywałe umiejętności i efektowny styl walki został doceniony przez prezydenta UFC – Dane White`a. Dla amerykańskiego giganta Semtex stoczył 3 pojedynki, z czego wygrał dwa. Nokautował Martina Kampmanna i Dustina Hazeletta. W trzecim pojedynku zmierzył się z zawodnikiem ze ścisłego topu na świecie – Joshem Koscheckiem. Walka była wyrównana, jednak po końcowym gongu sędziowie wskazali na Koschecka. Nie obyło się bez kontrowersji, gdyż zaraz po zakończeniu walki Daley uderzył Koschacka, przez co dostał został zwolniony z organizacji bez możliwości powrotu.

Kompilacja nokautów Semtexa do zobaczenia tutaj!

Paul Daley po raz ostatni “zgasił światło” 

Pożegnalna walka “Semtexa” odbyła się w Londynie na gali Bellator 281, 13 maja 2022. Paul zmierzył się z Brazylijczykiem Wendellem Giacomo. Walka toczyła się pod dyktando Semtexa. W drugiej rundzie Daley posłał swojego przeciwnika na deski po piekielnie mocnym ciosem. Tą walką spuentował swoją karierę.  

Źródło zdjęć : espn.com, cbssport.com

Tagi:
· · · ·
Kategoria artykułu
Sport
Tomasz Chrusciel

Pasjonat sportu i motoryzacji. Prywatnie trener personalny z wieloletnim doświadczenie. Moje "działka" to testy aut, aktualizacje z ringów i klatek na świecie oraz nowe technologie. Stay Tuned!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.