177
Views

Zatrudnienie Paulo Sousy było sporym szokiem, zwłaszcza jeśli mówimy o okolicznościach, w jakich się to stało. Portugalczyk nie zdołał zdziałać cudów na Euro 2020, jednak wprowadził Polskę do baraży. Teraz okazuje się, że Paulo Sousa może zrezygnować ze stanowiska w kluczowym momencie eliminacji do MŚ 2022!

Portugalczyk ma jeszcze sporo do zrobienia

Polacy w marcu zagrają z Rosją w ramach barażu do Mistrzostw Świata 2022. Jeśli zdołają wygrać, w kolejnej rundzie spotkają się ze zwycięzcą pary Szwecja – Czechy. Przeprawa nie będzie łatwa, jednak kibice reprezentacji Polski wierzą, że Robert Lewandowski i spółka pod wodzą Paulo Sousy poradzą sobie z przeciwnikami i w grudniu zagrają w turnieju rozgrywanym w Katarze.

Okazuje się jednak, że Paulo Sousa do tego momentu może być już szkoleniowcem zupełnie innej drużyny. Jak podaje portal globo.com brazylijski klub Flamengo pyta o dostępność szkoleniowca reprezentacji Polski. Zmiana miejsca pracy miałaby już nastąpić przed spotkaniami barażowymi z Rosją.

Paulo Sousa odejdzie do Brazylii?

Według redaktorów portalu wypowiedzenie umowy Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej nie byłoby dla Portugalczyka żadnym problemem. Jego kontrakt został przedłużony do końca marcowych baraży. Jeśli Polska nie zakwalifikuje się do Mistrzostw Świata 2022 w Katarze, Paulo Sousa zostanie zwolniony. Takie są warunki i mam nadzieję, że uda się je spełnić, bo portugalski szkoleniowiec może zmienić oblicze gry naszej reprezentacji.

Przeczytaj także: Paulo Sousa powinien zostać? Co z przyszłością reprezentacji Polski?

Brazylijskie media podają jednak, że Paulo Sousa mocno rozważa możliwość zmiany pracy. Według nich Portugalczyk patrzy na ofertę z Flamengo jak na najlepszą możliwość rozwinięcia skrzydeł w tym momencie swojej kariery trenerskiej. Klub z Rio de Janeiro rozważa także zatrudnienie Paulo Foncesa, byłego trenera AS Romy oraz obecnego szkoleniowca Sportingu Braga, Carlosa Carvahala. Spośród tej trójki to właśnie szkoleniowiec reprezentacji Polski miałby być najbardziej realnym kandydatem.

Źródło: Globo

Kategoria artykułu
Sport
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.