Site icon MenWorld.pl

Paulo Sousa wróci? Zaskakujące informacje!

Paulo Sousa wróci do trenowania? Były selekcjoner reprezentacji Polski od momentu rozwiązania z Flamengo pozostaje bez pracy. Teraz okazuje się, że jest jednym z kandydatów do objęcia włoskiej Salernitany, której napastnikiem jest Krzysztof Piątek!

Obie strony nie wyszły zbyt dobrze na zmianach

Kiedy Paulo Sousa opuszczał reprezentację Polski na trzy miesiące przed kluczowymi spotkaniami barażowymi z Rosją i Szwecją, polscy kibice nie wiedzieli, co kryje przyszłość dla kadry narodowej. Rok później reprezentacja Polski znajduje się praktycznie w tym samym miejscu, choć już po mistrzostwach świata – brak trenera na trzy miesiące do eliminacji do ME 2024.

Paulo Sousa wróci? Zaskakujące informacje!
Reprezentacja Polski rok po zrezygnowaniu z posady przez Portugalczyka jest bez szkoleniowca, a były selekcjoner bez pracy. Wkrótce Paulo Sousa wróci do trenowania? Fot. PZPN/Autor nieznany

Przeczytaj także: Dlatego topowy trener nie chciał objąć reprezentacji Polski!

U Protugalczyka też nie jest za dobrze. Na stanowisku głównego trenera Flamengo, dla którego opuścił właśnie naszą drużynę narodową, wytrzymał zaledwie kilka miesięcy. Po straceniu szatni i złych wynikach w lidze portugalski szkoleniowiec stracił posadę. Od tamtej pory pozostaje bez pracy. Teraz mówi się, że Paulo Sousa wróci do Włoch i zostanie trenerem Salernitany!

Paulo Sousa wróci do Włoch? Będzie trenował Krzysztofa Piątka?

Włoski klub nie radzi sobie zbyt dobrze w Serie A. W poprzednim sezonie drużyna, której napastnikiem jest Krzysztof Piątek, ledwo utrzymała się w najwyższej klasie rozgrywkowej we Włoszech. Obecnie plasuje się 16. miejscu w tabeli, i pomimo że obecny trener Davide Nicola zdołał utrzymać ją w Serie A, to wydaje się, że więcej nie “wyciągnie”.

Dlatego też mówi się, że Paulo Sousa wróci do trenowania włoskiej drużyny i ma być to właśnie Salernitana. W przeszłości Portugalczyk trenował Fiorentinę. Po nieudanej przygodzie z Flamengo łączyło się go m.in. z Hellasem Verona czy Sampdorią, a nawet reprezentacją Portugalii, jednak tę przejął Roberto Martinez.

Informację o tym, że Paulo Sousa wróci na ławkę trenerską i może to być właśnie drużyna Krzysztofa Piątka, podał włoski dziennikarz, Gianluigi Longari, który pisze, że Sousa jest jednym z kandytatów do objęcia posady menadżera włoskiego klubu. Wśród kandydatów wymienia się również Eusebio Di Francesco, Roberto D’Aversa i Walter Mazzari.

Paulo Sousa wróci? Zaskakujące informacje!
Jak podaje dziennikarz, włoskiemu klubowi zaoferowano usługi portugalskiego szkoleniowca.

Źródło: Twitter/ Fot. PZPN

Exit mobile version