Dlaczego topowy trener, który na Mistrzostwach Świata w Rosji poprowadził reprezentację Belgii do trzeciego miejsca, nie chciał poprowadzić polskiej drużyny narodowej? Roman Kołtoń podaje prawdopodobny powód, przez który Roberto Martinez nie podjął się pracy z naszą kadrą!

Topowy trener przeszedł nam obok nosa?

Reprezentacja Polski w dalszym ciągu, na dwa miesiące do pierwszego spotkania eliminacyjnego do Euro 2024 przeciwko Czechom, pozostaje bez selekcjonera. Wybór co prawda się zbliża, jednak czas na przygotowanie drużyny do starcia z naszymi sąsiadami będzie zdecydowanie krótszy.

Przeczytaj także: Cezary Kulesza jasno w sprawie narodowości nowego selekcjonera!

Cezary Kulesza jasno w sprawie narodowości nowego selekcjonera!
Drużyna narodowa w dalszym ciągu pozostaje bez selekcjonera. A do meczu z Czechami 2 miesiące!

Co chwila pojawiają się nowe nazwiska, które miałyby zastąpić Michniewicza na stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski. Wśród nich możemy wyróżnić zarówno Michała Probierza, Jana Urbana, jak i Hervé Renarda, czy Vladimir Petkovića. Wcześniej mówiło się także o Roberto Martinezie, który pożegnał się z pracą selekcjonera reprezentacji Belgii. Dlaczego topowy szkoleniowiec nie chciał trenować naszej kadry narodowej?

Roberto Martinez miał jeden warunek

Roberto Martinez to trener, który przez lata trenował reprezentację Belgii i w 2018 roku zajął z nią trzecie miejsce na rosyjskim mundialu. Przyszedł czas na rozstanie, Belgowie nie wyszli z grupy, więc zdecydowano się na zakończenie współpracy. Dlatego też Martinez był jednym z kandydatów do objęcia posady trenera reprezentacji Polski.

Dlatego topowy trener nie chciał objąć reprezentacji Polski!
Dlatego topowy trener nie chciał objąć reprezentacji Polski! Fot. Wikipedia

Jak podaje Roman Kołtoń za pośrednictwem kanału “Prawda Futbolu”, Martinez nie zdecydował się na pracę z reprezentacją Polski. Powodem nie były warunki finansowe, które co prawda byłby wymagające, jednak PZPN rzekomo ma środki, by takie spełnić. Powodem miał być brak ośrodka szkoleniowego, z którego Martinez miał “wszystko nadzorować”.

Martinez chciał tu przyjść, ale w podwójnej roli. Zwrócił uwagę na jedną rzecz – brak ośrodka treningowego, gdzie w jednym miejscu mógłby wszystko nadzorować. To być może jest jedno z niewielu infrastrukturalnych zaniedbań polskiej piłki

skomentował dziennikarz

Hiszpan ostatecznie zdecydował się na pracę z Portugalią. Czy to pokazuje, że polska piłka jest daleko w tyle, jeśli chodzi o infrastrukturę, skoro nie mamy nawet takiego ośrodka?

Źródło: Roman Kołtoń via Prawda Futbolu