PlayStation 5 w końcu przynosi zyski!

Od premiery PlayStation 5 minęło już osiem miesięcy, jednak dopiero teraz japoński gigant zaczął odnotowywać zyski z nowej generacji konsol. Niestety, liczby te tyczą się jedynie konsoli z napędem, ponieważ wersja cyfrowa w dalszym ciągu nie generuje dobrych liczb.

Sony w końcu ma zysk z PlayStation 5

Konsola PlayStation 5 stała się najszybciej sprzedającą się konsolą w historii Sony. Taki sukces nie oznaczał jednak, że nowa generacja przynosi zysk. Na dobre wyniki japoński gigant musiał chwilę poczekać. Hiroki Totoki, dyrektor finansowy Sony ogłosił, że konsola PS5 w końcu przynosi zyski. Mowa tutaj jednak o standardowej wersji wyposażonej w napęd, ponieważ PS5 Digital w dalszym ciągu generuje straty.

Środki, które japońska firma traci na produkcję PlayStation 5 Digital, rekompensowane są dochodami z akcesoriów, urządzeń peryferyjnych czy starej generacji konsol PS4. Dla porównania konsola PlayStation 4 zaczęła przynosić zyski już po 6 miesiącach od prezentacji. Wyniki te mogłyby wyglądać zdecydowanie inaczej, gdyby nie kryzys na rynku przetworników, który mocno ogranicza dostawy nowej generacji konsol.

PlayStation 5
Konsola PS5 w końcu zaczęła przynosić zyski!

PS5 jest wielkim sukcesem

Pomimo tego, że nowa konsola Sony zaczęła przynosić zyski dopiero po ośmiu miesiącach od premiery, to Sony nie może narzekać na brak sukcesu PlayStation 5. W lipcu liczba sprzedanych konsol PS5 przekroczyła 10 milionów egzemplarzy. To jednak nie wystarcza, ponieważ Sony planuje do końca roku podatkowego sprzedać ponad 22 miliony sztuk swojej konsoli.

Przeczytaj także: Te nowości pojawią się w grze FIFA 22 tylko na konsolach nowej generacji!

Żeby nie było tak kolorowo, Sony odnotowało spadek w przypadku usługi PlayStation Plus. W ostatnim kwartale roku liczba użytkowników subskrypcji spadła z 47,6 mln do 46,3 mln użytkowników. Co więcej, liczba aktywnych użytkowników konsoli PlayStation spadła o 5 milionów – ze 109 do 104 milionów!

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Google zamknie usługę Google Stadia w 2023 roku

Oficjalnie Google poinformowało o zamknięciu usługi Google Stadia w...

Intel prezentuje 13 generację procesorów Intel Core

Podczas konferencji Innovation Pat Gelsinger, Intel zaprezentował także 13...

Recenzja Huawei nova 10 Pro – design to jego drugie imię

Smartfon z wyświetlaczem OLED 120 Hz, ładowarką 100W, 8GB...

CoD Modern Warfare 2 ma ogromny problem. A to tylko wersja beta!

Activision dopiero przygotowuje się do premiery CoD Modern Warfare...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj