164
Views

Już jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że FIFA 22 na nowej generacji konsol będzie wyglądała zdecydowanie lepiej niż w przypadku komputerów PC. Teraz wiemy, że wykorzystanie HyperMotion nie będzie jedyną różnicą pomiędzy platformami. Next-geny zyskają kilka smaczków, których zabraknie na PC.

FIFA 22 na PS5 i Xbox Series S/X będzie wyglądać lepiej

EA zdecydowało, że konsolowcy w tym roku będą mieli lepiej. Kilka tygodni temu pojawiła się informacja, że posiadacze konsol nowej generacji, czyli PlayStation 5 i Xbox Series S/X oraz osoby korzystające z Google Stadia będą grali w grę FIFA 22 z technologią HyperMotion. Rozwiązanie, które wykorzystuje ulepszoną technologię motion-capture, ma sprawić, że zawodnicy podczas meczu, będą poruszać się naturalniej.

Przeczytaj także: Koniec ikonicznego duetu? Nowa para komentatorów w FIFA 22?

Niestety, z tego rozwiązania nie skorzystają osoby, które będą grały w najnowszą odsłonę piłkarskich zmagań na komputerach PC. To prawdopodobnie pojawi się dopiero w kolejnej wersji FIFY. To nie będzie jednak jedyna różnica w tegorocznej edycji, ponieważ FIFA 22 na konsolach będzie bardziej rozbudowana!

Co zyskają gracze na nowych konsolach?

Nie, nie chodzi tutaj o bardziej rozbudowane tryby gier, a bardziej o smaczki, które sprawią, że w grę będzie grało się nieco przyjemniej. FIFA 22 na konsole nowej generacji i Google Stadia doświadczą większej ilości scen filmowych w trybie kariery. Będą mogli zobaczyć co dzieje się w szatni, jak wygląda przedmeczowa rozgrzewka czy podglądnąć pracę osoby zajmującej się stanem murawy. Pojawi się także specjalny komentarz. Będzie on podsumowywał nasze dotychczasowe osiągnięcia oraz to, co może zaprezentować w meczu dany piłkarz, bazując na statystykach z poprzednich spotkań.

Deweloper przygotował znacznie więcej! Osoby, które zdecydują się na karierę menadżerską, zobaczą nowe scenki, np. podczas przedstawiania nas jako trenera drużyny. W FIFA 22 w tym trybie doświadczymy także nowych animacji podczas prezentowania transferów. Podczas spotkania, komentatorzy będą wspominać o naszych ostatnich ruchach. Jeśli nasza drużyna będzie grała poniżej oczekiwań, z trybun zaczną wychodzić kibice.

Gra zadebiutuje na rynku 1 października 2021 roku. Będzie dostępna na wszystkie platformy – PC, Xbox One/Series, PS4/PS, Nintendo Switch i Google Stadia.

Kategoria artykułu
Gry
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.