Site icon MenWorld.pl

Podróbki czy oryginalne? Jak bezpiecznie kupić oryginalne obuwie?

Czym różni się podróbka od oryginalnej pary?

To pytanie jest bardzo ogólne i zależy od wielu czynników: marki obuwia, jego przeznaczenia czy też danych wariantów kolorystycznych. Podróbki dzielą się na dwie grupy jakościowe. Pierwsza z nich jest raczej łatwa do rozpoznania. Jest to kolorystyka danego modelu obuwia, która nigdy oficjalnie nie wyszła do sprzedaży, oprócz tego takowe imitacje będą różnić się w niewielkim stopniu logiem producenta czy też charakterystycznymi elementami danego buta. W tym wypadku nie trzeba posiadać sokolego wzroku oraz znać się dobrze na butach by odróżnić takową fałszywkę od oryginału. Sprawa wygląda inaczej kiedy mamy do czynienia z dokładniejszymi podróbkami. W tym wypadku podróbka wygląda naprawdę wiarygodnie. Metka, logo producenta, wszystkie cechy charakterystyczne podrobionego buta nie różnią się praktycznie niczym od tego co widzimy na półkach markowych sklepów. Tutaj osoba interesująca się butami, śledząca daty premier oraz mająca duże doświadczenie z tym tematem nie powinna mieć większego problemu. Jednak ktoś, kto po prostu chce kupić nową parę np. AirMaxów przez Internet by posiadać porządne i wygodne oryginalne obuwie sportowe może paść ofiarą chińskich zamienników. A trzeba pamiętać, że żaden rodzaj podróbek nie zagwarantuje nam jakości oraz wygody takiej jaką dostaniemy od producenta obuwia oryginalnego. Jednak nawet doświadczona osoba w tym temacie może zostać oszukana przy zamówieniach przez Internet. Jest to spowodowane tym, że sklepy sprzedające fałszywe buty często używają zdjęć oryginału. Oprócz tego wraz z postępem techniki oraz dużym w ostatnim czasie zainteresowaniem tak zwanymi kicksami w Polsce podróbki stają się coraz bardziej podobne do tego co mają nam do zaprezentowania czołowe marki. Dlatego też rodzi się następne bardzo ważne pytanie.

Gdzie kupować oryginalne obuwie, by uniknąć rozczarowania?

Odpowiedź jest zarówno prosta jak i skomplikowana – buty zamawiamy u zaufanych sprzedawców. Jednak, nasuwa się kolejne pytanie – jak rozpoznać takowego, zaufanego sprzedawcę i otrzymać stuprocentową pewność o wysokiej jakości naszego obuwia. Kiedy już znajdziemy model, który nas interesuje i będzie to oferta konkretnego sklepu w pierwszej kolejności powinniśmy sprawdzić zakładkę kontakt takowej witryny. Powinien znaleźć się tam adres siedziby, a także numer telefonu. Oprócz tego najprostszym sposobem będzie zasięgnięcie opinii od innych w sieci. Istnieje masa for, które poruszają nasz dzisiejszy temat. Możemy w takim wypadku podać link do sklepu czy nawet aukcji interesującego nas obuwia i zasięgnąć porady innych użytkowników. Dla jeszcze większej pewności będziemy mogli skontaktować się z konkretną marką. Kiedy będziemy chcieli zaopatrzyć się w nowe Air Forcy czy też popularne Air Maxy możemy śmiało skontaktować się z Nike Polska i zapytać czy dany produkt w danym sklepie jest oryginalny. Jeśli postąpicie według tych wskazówek będziecie mieli dużą pewność o jakości swoich przyszłych skoków. Szczególną ostrożność należy zachować przy kupnie pary Jordanów czy wcześniej wspominanych Air Maxów. Kicksy te nie tylko są bardzo popularne oraz nie należą do tanich co sprzyja podróbkom, a oprócz tego ich zamienniki charakteryzują się naprawdę wiarygodnym odwzorowaniem oraz niezłą jakością. Kiedy dokonamy już zakupu butów i nie jesteśmy pewni ich oryginalności jak to sprawdzić?

Reklama

Metka

Z pomocą przy rozpoznaniu „fejka” przychodzi nam metka. Jest tam umieszczony między innymi kod katalogowy, który każdy oryginalny but posiada. Oczywiście producenci „dobrych” podróbek umieszczą takowy numer na metce podrabianych butów. Mimo tego sam sposób zaprojektowania metki powinien nam nieco pomóc. Jednak najpierw przyda nam się oryginalny but w celu jej porównania z naszą parą. Musimy zwrócić uwagę na wielkość, jej umiejscowienie, jakość z jaką została wklejona oraz tagi zawarte na niej. Pewną rzeczą jest to, że nawet najlepszej jakości „replik” butów znajdą się różnice na metce. Ciekawym zjawiskiem jest to, że do niedawna producenci podrabianych kicksów posługiwali się 5 znakowym numerem, co nie występowało, jeśli kupowaliśmy oryginalne obuwie. Teraz jednak niehonorowi producenci zaczęli bardziej uważać i rzadko się to zdarza.

Charakterystyczne elementy, jakość materiału oraz detale

Trzeba pamiętać o tym, że celem każdego producenta podróbek jest stworzenie wiarygodnego obuwia zastępując drogie, dobre jakościowo materiały słabymi i tańszymi zamiennikami w celu uzyskania większego zysku. Jednak trzeba zwracać uwagę na konkretne części obuwia oraz znaki charakterystyczne. Jeśli ktoś siedzi w tym temacie i zna się na budowie konkretnych modeli może z łatwością ocenić czy dana para jest oryginalna. Wybrane modele Jordanów posiadają charakterystyczne elementy, które jest ciężko podrobić jest to np. system Air z Jordan III, hologram w Air Jordan XIII czy też wstawka z włókna węglowego w podeszwie Air Jordan XI. O ile w przypadku Jordanów możemy sprawnie określić ich jakość, sprawa ma się inaczej kiedy pod lupę weźmiemy dla przykładu Nike Air Max 90 czy też Air Max 1. Jest to spowodowane ich wielką popularnością przez co fałszywe pary charakteryzują się niezwykłym odwzorowaniem nawet najmniejszych szczegółów. Oprócz tego ilość podróbek ich różnorodność sprawia, ze nikomu nie udało się ustalić jakiegoś klucza, dzięki któremu rozpozna się w stu procentach podrobioną parę tych butów. Dlatego też najlepszym sposobem jest wybranie po prostu zaufanego sprzedawcy zgodnie z wcześniejszymi wskazówkami, które wcześniej podaliśmy.

Pudełko

Pudełko to kolejna przydatna rzecz, która pozwoli nam w pewnym stopniu określić wiarygodność obuwia. Trzeba jednak posiadać oryginalny egzemplarz dla porównania. Sprawa wygląda podobnie do tego, co widzieliśmy w przypadku metki. Są one bardzo podobne do oryginału jednak zawsze znajdzie się pewien detal, który przesądzi o pochodzeniu danych kicksów. Przy porównywaniu pudełka musimy brać pod uwagę wszystkie jego czynniki, jakość nadruków, grubość oraz jakość kartonu z jakiego zostało wykonane oraz co najważniejsze wszelkiego rodzaju logotypy oraz etykiety na nim umieszczone. Poza tym trzeba zwrócić uwagę na jego geometrię oraz czy występują na nim różnego rodzaju niedoskonałości. Warto jednak pamiętać, że producenci fałszywek opracowali bardzo dobrze produkcję pudełek.

Dodatkowe wskazówki jeśli chodzi o oryginalne obuwie

Istnieje kilka rzeczy, które trzeba sprawdzić przed zamówieniem obuwia. Po pierwsze odradzamy zakupów przy użyciu takich serwisów jak np. Allegro czy też OLX, lecz jeśli już będziemy musieli zamówić buty przy ich użyciu zwróćmy uwagę na komentarze dotyczące sprzedającego. Ważna jest także lokalizacja przedmiotu. Jeśli będą to Chiny czy inne oddalone od nas kraje azjatyckie od razu możemy dać sobie spokój. Zwróćmy uwagę także na to jak zapakowane przyszły do nas kicksy. Kiedy będzie brakować oryginalnego pudełka lub przyjdą one bez żadnych oznaczeń mamy pewność, ze są to fałszywki, chyba, że zamawialiśmy używaną parę i sprzedający pozbył się wcześniej pudełka, a zastąpił je ewentualnie innym. Oprócz tego o jakości obuwia mówi jego cena. Porządne buty sportowe jakimi są Jordany nie będą kosztować 200 zł ponieważ ich ceny zaczynają się na znacznie większym pułapie. To samo tyczy się Air Maxów. Niezawodnym sposobem, o którym już wspominaliśmy jest dopytywanie i czerpanie opinii z for zajmujących się taką sprawą. Wpisanie domeny danego sklepu w wyszukiwarce z dopiskiem „opinie” też powinno pomóc.

Słowa podsumowania – jak kupować oryginalne obuwie

Podsumowując, przy zakupie butów należy zachować naprawdę dużą ostrożność. Jeśli chcemy mieć stuprocentową pewność o oryginalności naszego obuwia należy zamawiać je w zaufanych sklepach. Zawsze możemy zapytać innych w sieci co sądzą o danym sprzedającym oraz o produkcie. Dobrym sposobem jest także wybranie się do fizycznego sklepu, którego opinia w sieci jest bardzo pozytywna. Mamy nadzieję, ze powyższe wskazówki sprawia, że zakupy robione przez was będą teraz zawsze udane i już nigdy nie doznacie rozczarowania przez fałszywą parę wymarzonych kicksów. Jeśli macie inne sugestie jak kupować oryginalne obuwie dajcie znać w komentarzach!

 

Sprawdź również: Skórzane adidas Futurecraft na 45. urodziny Superstar.

Exit mobile version