Connect
To Top

Podróbki czy oryginalne? Jak bezpiecznie kupić oryginalne obuwie?

Jak wiemy w dzisiejszych czasach produkty z chin zalewają rynek na całym świecie. Niestety bardzo często zdarza się, że produkty te to marne adaptacje drogich i popularnych rzeczy od znanych na całym świecie producentów. Problem widoczny jest doskonale na przykładzie butów, gdzie podróbki są tak naprawdę wszechobecne. W dzisiejszym artykule dowiecie się w jaki sposób odróżnić podróbkę od oryginały i gdzie bezpiecznie kupować swoją przyszłą parę obuwia.

Wstecz1 z 7Następna
Użyj ← → na klawiaturze, by przeglądać podstrony

Czym różni się podróbka od oryginalnej pary?

To pytanie jest bardzo ogólne i zależy od wielu czynników: marki obuwia, jego przeznaczenia czy też danych wariantów kolorystycznych. Podróbki dzielą się na dwie grupy jakościowe. Pierwsza z nich jest raczej łatwa do rozpoznania. Jest to kolorystyka danego modelu obuwia, która nigdy oficjalnie nie wyszła do sprzedaży, oprócz tego takowe imitacje będą różnić się w niewielkim stopniu logiem producenta czy też charakterystycznymi elementami danego buta. W tym wypadku nie trzeba posiadać sokolego wzroku oraz znać się dobrze na butach by odróżnić takową fałszywkę od oryginału. Sprawa wygląda inaczej kiedy mamy do czynienia z dokładniejszymi podróbkami. W tym wypadku podróbka wygląda naprawdę wiarygodnie. Metka, logo producenta, wszystkie cechy charakterystyczne podrobionego buta nie różnią się praktycznie niczym od tego co widzimy na półkach markowych sklepów. Tutaj osoba interesująca się butami, śledząca daty premier oraz mająca duże doświadczenie z tym tematem nie powinna mieć większego problemu. Jednak ktoś, kto po prostu chce kupić nową parę np. AirMaxów przez Internet by posiadać porządne i wygodne oryginalne obuwie sportowe może paść ofiarą chińskich zamienników. A trzeba pamiętać, że żaden rodzaj podróbek nie zagwarantuje nam jakości oraz wygody takiej jaką dostaniemy od producenta obuwia oryginalnego. Jednak nawet doświadczona osoba w tym temacie może zostać oszukana przy zamówieniach przez Internet. Jest to spowodowane tym, że sklepy sprzedające fałszywe buty często używają zdjęć oryginału. Oprócz tego wraz z postępem techniki oraz dużym w ostatnim czasie zainteresowaniem tak zwanymi kicksami w Polsce podróbki stają się coraz bardziej podobne do tego co mają nam do zaprezentowania czołowe marki. Dlatego też rodzi się następne bardzo ważne pytanie.

Wstecz1 z 7Następna
Użyj ← → na klawiaturze, by przeglądać podstrony

More in Moda męska

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.