174
Views

Polacy w finale MŚ 2022! Jestem dumny! A jednak, dotrzymał słowa, które dał pięć lat temu. Dlatego w niedzielę na boisku pojawi się Szymon Marciniak oraz jego zespół, czyli Paweł Sokolnicki, Tomasz Listkiewicz i Tomasz Kwiatkowski.

Właśnie ogłoszono decyzję jeśli chodzi o sędziów meczu finałowego Mistrzostw Świata 2022 w Katarze. Niedzielne spotkanie, które zostanie rozegrane na stadionie Lusail Stadium o godzinie 16:00 czasu polskiego będzie sędziował Szymon Marciniak (sędzia główny) oraz jego ekipa. Przypomnę tylko, finałowy mecz zostanie rozegrany pomiędzy reprezentacjami Argentyny i Francji. To jak, Messi czy Mbappe zdobędzie gola? A może obaj?

Polacy w finale MŚ 2022! Sędzia główny - Szymon Marciniak!
Polacy w finale MŚ 2022! Sędzia główny – Szymon Marciniak!

Szymon Marciniak poprowadzi finał Mistrzostw Świata 2022 w Katarze

41-letni Szymon Marciniak, sędzia piłkarski został wyróżniony przez FIFA i będzie prowadził finał mundialu. Jego asystentami będą Paweł Sokolnicki oraz Tomasz Listkiewicz. Wśród osady sędziowskiej zobaczymy również Tomasza Kwiatkowskiego. Warto przypomnieć, że Marciniak dotychczas mógł pochwalić się sędziowaniem 1/8 finału MŚ i ME. Miał również okazję sędziować półfinał Ligi Mistrzów. Mowa o spotkaniu Liverpool – Villarreal.

Tak czy inaczej, Szymon Marciniak dobrze sprawdzał się w poprzednich spotkaniach, znalazł się wśród 12 arbitrów, którzy nadal pozostawali w Katarze i mamy efekt w postaci wyboru Polaka na tak ważne “stanowisko” podczas finału MŚ 2022.

Meksykanie lekceważą naszą kadrę! "Druga najsłabsza drużyna z Europy"!
Polacy w finale MŚ 2022! Sędzia główny – Szymon Marciniak!

Polacy w finale MŚ 2022. Ile zarobi Szymon Marciniak?

Jeśli ciekawi Was, na jaką gażę może liczyć Szymon Marciniak, już zdradzam. Mowa o około 10 tysiącach dolarów. Tyle “dostaje” sędzia główny za prowadzenie meczu w fazie play-off. Warto dodać, że będzie to trzecie już spotkanie Marciniaka podczas Mistrzostw Świata 2022 w Katarze. Miał okazję być arbitrem podczas meczu Francja – Dania oraz Argentyna – Australia.

Jeśli chodzi o pozostałych sędziów – zarówno asystenci, jak i sędzia VAR otrzymają po 5 tysięcy dolarów. Sporo? Czy ja wiem. Patrząc na to, że jest to przecież bardzo odpowiedzialne zadanie, wcale nie wydaje mi się, abyśmy mówi o jakiś kosmicznych pieniądzach. Tak czy inaczej, według wyliczeń dziennikarzy, Szymon Marciniak na całym mundialu powinien zarobić około 95 tysięcy dolarów.

Holandia vs Argentyna. Pierwsza ćwierćfinałowa para MŚ 2022!
Holandia vs Argentyna. Źródło: TVP Sport.

Fot.: Marciniak podczas prezentacji składu sędziowskiego i kapitanów drużyn przed meczem Ekstraklasy Lech Poznań-Wisła Kraków (2015), Wikipedia.

Kategoria artykułu
Sport
Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.