Site icon MenWorld.pl

Polska awansowała w rankingu UEFA! Dobre wieści dla polskiej piłki!

Lech Poznań zbiera punkty nie tylko w fazie grupowej, ale również cenne punkty w rankingu UEFA dla klubowej polskiej piłki nożnej. Dzięki temu Polska awansowała w rankingu UEFA. Jest to bardzo dobra wiadomość dla polskich klubów walczących o europejskie puchary.

Poznański Lech zbiera punkty nie tylko dla siebie, ale także dla Polski

Pomimo tego, że tylko Lech Poznań dostał się do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy, to m.in. Raków Częstochowa również zrobił w ostatnim czasie wiele dobrego dla polskiej piłki klubowej. Dzięki cennym zwycięstwom z innymi europejskimi klubami Polska awansowała w rankingu UFEA o jedno miejsce.

Przeczytaj także: Polska vs Francja. Gdzie oglądać mecz o finał EuroBasketu 2022?

Reklama

Największe zasługi ma w tym oczywiście poznański Kolejorz, który dostał się do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy. Lech Poznań, pomimo trzech porażek w eliminacjach europejskich pucharów, nazbierał wiele punktów dla polskiej piłki, dzięki czemu Polska awansowała w rankingu UEFA.

Sousa w Lechu Poznań, Polska awansowała w rankingu UEFA! Dobre wieści dla polskiej piłki
Polska o jedno miejsce wyżej w rankingu UEFA!

Polska awansowała w rankingu UEFA. To dobra wiadomość dla klubowej piłki

Poznański Lech wygrał wczoraj z Austrią Wiedeń w pojedynku fazy grupowej Ligi Konferencji Europy, dzięki czemu Polska awansowała w rankingu UEFA o jedno miejsce. Poznaniacy zdobyli dla Polski 0.500 punktów, co pozwoliło awansować z 28. pozycji na 27. Tym samym Polska wyprzedziła Słowację. Oba kraje co prawda meldują się z tym samym wynikiem punktowy – 17.000 punktów – jednak w tym przypadku mówimy o postawie klubów w obecnym sezonie, a w tym polskie kluby zainkasowały o 0.750 punktów więcej.

Polska awansowała w rankingu UEFA! Dobre wieści dla polskiej piłki
Tabela krajów w rankingu UEFA. Źródło: FootballSeeding.com

Przed nami znajduje się teraz Rumunia, która ma na swoim koncie 18,250 punktów. Kraj ten posiada jednak dwa kluby w Lidze Konferencji Europy, jednak zarówno CFR Cluj, jak i FCSB zdobyły w swoich grupach po jednym punkcie. Jeśli Lech Poznań utrzyma formę i będzie dalej wygrywał, kolejny awans jest w zasięgu ręki.

Polska awansowała w rankingu UEFA i jest to bardzo dobra wiadomość dla polskiej piłki, ponieważ pozycja w tym rankingu determinuje liczbę drużyn, które mogą walczyć o europejskie puchary.

Źródło: FootballSeeding.com

Exit mobile version