129
Views

W mękach, ale z tarczą

Polska reprezentacja w zeszły piątek rozgrywali pierwszy mecz na zgrupowaniu. Przeciwnikiem biało-czerwonych była reprezentacja Macedonii Północnej. Śmiało można powiedzieć, że od początku spotkania inicjatywa leżała po stronie gospodarzy, którzy od pierwszego gwizdka rzucili się do gardeł Polaków. To ich akcje zdominowały pierwszą połowę, która w wykonaniu Polaków była po prostu słaba. Macedończycy przez pierwsze 45 minut mocno nacierali na bramkę strzeżoną przez Łukasza Fabiańskiego, jednak nie potrafili strzelić upragnionego gola.

Przełamanie Polaków przyszło z początkiem drugiej połowy, kiedy to w 47. minucie, po wielki zamieszaniu w polu karnym przeciwnika Krzysztof Piątek uderzył piłkę przewrotką, która po koźle przed bramkarzem Macedonii wtoczyła się do siatki. Trudno było wyłonić strzelca bramki, bo do piłki po drodze „dopadli” się Lewandowski, a później Glik, jednak żaden z nich nie dotknął futbolówki i bramka została zaliczona napastnikowi Milanu, który na boisku pojawił się wraz z rozpoczęciem drugiej połowy.

Druga połowa w wykonaniu Polaków była zdecydowanie lepsza, i mogli oni podwyższyć prowadzenie na 2:0, jednak Kamil Grosicki nie potrafił trafić do siatki, gdy znalazł się na linii 14 metra. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla Polaków. Jak mówili po spotkaniu styl jaki prezentowali był po prostu słaby, jednak najważniejszy jest wynik i to, że do domu wracamy z 3 punktami. Ciężko się z nimi nie zgodzić.

Polska – Izrael. Jak zagramy i gdzie oglądać?

Jak zagra Polska z Izraelem?

Jerzy Brzęczek chyba wyciągnął wnioski po meczu z Macedonią i z Izraelem zagramy dwójką napastników. Oto jak prezentuje się wyjściowa jedenastka na mecz z reprezentacją Izraela.

Łukasz Fabiański – Bartosz Bereszyński – Kamil Glik – Jan Bednarek – Tomasz Kędziora – Mateusz Klich – Grzegorz Krychowiak – Piotr Zieliński – Kamil Grosicki – Krzysztof Piątek – Robert Lewandowski.

Gdzie oglądać?

Spotkanie Polska – Izrael, który rozgrywany będzie na Stadionie Narodowym w Warszawie rozpocznie się o 20:30. Mecz będzie można obejrzeć na kanałach Telewizji Polskiej – TVP 1 oraz TVP Sport, a także na Polsacie Sport. Zmagania Polaków będzie można oglądnąć również na stronie internetowej sport.tvp.pl oraz pilot.wp.pl i są one zupełnie darmowe.