104
Views

Reprezentacja Polski 24 marca miała rozegrać spotkanie barażowe z rosyjską drużną narodową. Jak wiemy, tak się nie stanie. Polska jako pierwsza ogłosiła, że nie zamierza grać z Rosjanami. Następnie FIFA i UFEA postanowiły wyrzucić reprezentację tego kraju z rozgrywek. Co czeka naszą reprezentację w kontekście gry na MŚ2022?

Rosja wyrzucona z międzynarodowych rozgrywek!

Polska reprezentacja w piłce nożnej miała rozegrać mecz barażowy z Rosjanami. Spotkanie miało odbyć się 24 marca w Moskwie. Władimir Putin zdecydował się jednak wywołać wojnę i najechał na Ukrainę. W ramach sprzeciwu agresji Rosjan PZPN zadecydował, że nasza reprezentacja nie zagra meczu z reprezentacją tego kraju. Naszym śladem podążyli Szwedzi i Czesi, którzy byli potencjalnymi rywalami Rosji w potencjalnym finale baraży. Później do Polaków dołączyła m.in. Francja, czy Anglia, decydując, że nie zagrają ze Sborną żadnego meczu.

Decyzja FIFA i UEFA nie była ostateczna. Pierwsze oświadczenia mówiące o grze rosyjskich klubów w Lidze Europy na neutralnym terenie, czy rozgrywanie spotkań reprezentacji Rosji pod nazwą Rosyjskiej Federacji Piłkarskiej, podczas których nie będzie grany hymn tego kraju i nie będzie też flagi, spotkały się z wielkim oburzeniem na całym świecie. Obie organizacje poszły jednak po rozum do głowy i wyrzuciły zarówno kluby, jak i reprezentację ze wszystkich rozgrywek. Co więcej, FIFA zerwała umowę z Gazpromem. Można powiedzieć, że Polska rozpoczęła ten ruch i dopięła swego w ramach solidarności z Ukrainą.

Polska z wolnym losem od FIFA?

Po wyrzuceniu rosyjskiej reprezentacji z międzynarodowych rozgrywek pozostało pytanie – z kim zagra Polska i jak będzie wyglądała droga naszej reprezentacji do Mistrzostw Świata 2022 w Katarze? Sugerowano, że Polakom zostanie przydzielona inna para i mówiono, że naszym przeciwnikiem będą Węgry. Najnowsze informacje są jednak zupełnie inne i bardzo ciekawe.

polska
Robert Lewandowski pijący szampana po wywalczeniu awansu na Euro 2016. FOTO RAFAL OLEKSIEWICZ / PRESSFOCUS

Przeczytaj także: Krychowiak wszczął bunt w drużynie. Obcokrajowcy odchodzą?

Jak podaje The Guardian, FIFA nie znalazła żadnego sensownego rozwiązania, w którym to Polska miałaby zagrać z innym przeciwnikiem niż Rosja. Efektem tego miałaby być decyzja, która spodobałaby się wielu kibicom. Reprezentacja Polski trafiłaby bezpośrednio do finałów baraży Mistrzostw Świata 2022 i tam czekała na zwycięzcę pojedynku Szwecja – Czechy.

Decyzja musi zapaść jak najprędzej, ponieważ 24 marca mają odbyć się pierwsze mecze barażowe.

Źródło: The Guardian

Kategoria artykułu
Sport
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.