Site icon MenWorld.pl

Polska na równi z San Marino. Druzgocąca statystyka

reprezentacja polski, Czechy vs Polska. Trudne zadanie Polaków stało się jeszcze trudniejsze!; Mołdawia vs Polska. Gdzie za darmo oglądać mecz? [LINK]

Kadr z filmu "PEŁNI SZCZĘŚCIA NIE MA. Kulisy meczu Meksyk – Polska" na kanale Łączy Nas Piłka/YouTube

Fatalna gra reprezentacji Polski trwa w najlepsze. Podopieczni Michała Probierza zremisowali w niedzielny wieczór z Mołdawią, co praktycznie przekreśliło ich szanse na bezpośredni awans na Mistrzostwa Europy 2024. Polska na równi z San Marino przyczyniła się do historycznego wydarzenia w mołdawskiej piłce.

Druzgocąca gra reprezentacji Polski

Niedzielny mecz miał być przystawką do listopadowego obiadu, w którym to reprezentacja Polski miała zagrać o bezpośredni awans na Mistrzostwa Europy 2024 rozgrywane w Niemczech przeciwko Czechom. Niestety, tradycji stało się zadość i podopieczni Michała Probierza nie zdołali wykorzystać swojej szansy i zremisowali z Mołdawią 1:1, goniąc wynik do 53. minuty spotkania.

Przeczytaj także: Baraże ME 2024. Polska może zagrać z gigantami

Reklama

Gra reprezentacji Polski nie napawa optymizmem, a fakt, że 159. drużyna rankingu FIFA, w dwumeczu z Polakami, zdobyła 4 punkty, podpowiada, że nasza kadra raczej nie ma czego szukać na Euro 2024. Polska na równi z San Marino i innymi drużynami przyczyniła się do historycznego sukcesu Mołdawii w piłce nożnej.

polska-reprezentacja-polski; Mołdawia vs Polska. Gdzie za darmo oglądać mecz? [LINK]; skład na mołdawię; Reprezentacja Polski zagra z Łotwą. To będzie gwóźdź do trumny?; Polska na równi z San Marino. Druzgocąca statystyka
Polska na równi z San Marino. Druzgocąca statystyka Fot. MenWorld

Polska na równi z San Marino czy Wyspami Owczymi

Reprezentacja Mołdawii, od rozpadu ZSRR, w eliminacjach do międzynarodowych rozgrywek grała 15. razy, natomiast tylko osiem razy uzyskała więcej niż trzy punkty w pojedynku z jednym rywalem. Od wczoraj w tym gronie znajduje się także Polska, z którą Mołdawianie w eliminacjach do Euro 2024 zdobyli łącznie 8 punktów. Okazuje się, że Polska jest na równi z San Marino, Gruzją, Maltą, Azerbejdżanem, Bośnią i Hercegowiną oraz Wyspami Owczymi.

Co więcej, reprezentacja Mołdawii ma realne szanse na awans do Mistrzostw Europy, które będą odbywać się w przyszłym roku na terenie Niemiec. Obecnie drużyna Siergieja Kleszczenki z dorobkiem dziewięciu punktów zajmuje czwarte miejsce w grupie, tracąc do drugich Czechów jedynie dwa punkty. Jeśli uda im się zdobyć korzystne wyniki w pozostałych spotkaniach z Albanią i Czechami, istnieje szansa, że drużyna tego kraju pojedzie na Euro 2024.

Baraże ME 2024. Polska może zagrać z gigantami; Polska na równi z San Marino. Druzgocąca statystyka
Mołdawia ma szanse na bezpośredni awans na Mistrzostwa Europy 2024. Źródło: Wikipedia

Źródło: Twitter @K_Rogolski

Exit mobile version