Polski akcent w meczu Realu z Bayernem potwierdzony!
147
Views

Dzisiejszego wieczoru na Estadio Santiago Bernabeu zostanie rozegrany drugi mecz pomiędzy Realem Madryt a Bayernem Monachium. To spotkanie będzie miało też polski akcent, ponieważ głównym arbitrem spotkania będzie Szymon Marciniak.

Remis na Allianz Arena. Wszystko rozstrzygnie się w Madrycie

W zeszłym tygodniu doszło do pierwszego spotkania pomiędzy Realem Madryt i Bayernem Monachium. Hiszpański zespół może być zadowolony z ostatecznego wyniku, ponieważ na wyjeździe zdołał zremisować z Bawarczykami 2:2, co przed dzisiejszym domowym starciem, może okazać się kluczowe w kwestii awansu.

Przeczytaj także: Lewandowski goni legendy! Już jest w TOP 10! Niebywałe

Pierwsi na prowadzenie wyszli Królewscy po golu Viniciusa Jr, jednak kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy Bayern wyprowadził dwa szybkie ciosy – na listę strzelców wpisał się Harry Kane oraz Leroy Sane. Prowadzenie niemieckiego klubu utrzymywało się przez ok. 30 minut – w 83. minucie w polu karnym sfaulowany został Rodrygo, a Vinicius zamienił “jedenastkę” na gola.

Dziś więc wszystko zaczyna się od nowa, co oznacza świetne widowisko na Estadio Santiago Bernabeu.

Polski akcent w półfinale Ligi Mistrzów. Marciniak sędzią pojedynku rewanżowego

Stawka jest wysoka, dlatego potrzebny jest arbiter, który poradzi sobie z presją i nie pęknie pod naciskiem zawodników. Szymon Marciniak i jego zespół pokazali, że nawet finał Mistrzostw Świata nie jest dla nich ciężarem. UEFA wyznaczyła polski zespół do poprowadzenia rewanżowego spotkania pomiędzy Realem Madryt a Bayernem Monachium.

Sędzia Marciniak będzie głównym arbitrem rewanżowego spotkania pomiędzy Realem a Bayernem. Fot. PZPN @X

Zespół sędziowski, którego liderem jest Szymon Marciniak, będą tworzyć także arbitrzy liniowi – Tomasz Listkiewicz oraz Adam Kupsik. Sędzią VAR będzie Tomasz Kwiatkowski, a rolę AVAR pełnić będzie Bartosz Frankowski. Funkcję sędziego technicznego pełnić będzie Słowak, Ivan Kruzliak.

Początek meczu Realu Madryt z Bayernem Monachium o 21:00.

Źródło: opr. wł./ŁNP