108
Views

Po wielu miesiącach sagi transferowej Arkadiusz Milik finalnie uwolnił się od SSC Napoli i trafił do Olympique Marsylia. Teraz okazuje się, że wkrótce może do niego dołączyć inny polski zawodnik, który obecnie występuje w Bundeslidze – Robert Gumny.

Olympique Marsylia szuka wzmocnień

Olympique Marsylia poprzedni sezon skończył na piątym miejscu w lidze. Lokata ta dała im bezpośredni awans do fazy grupowej Ligi Europy. Dużą zasługę w ostatecznym wyniku zespołu miał Arkadiusz Milik, którego 11 bramek pomogło wyprzedzić będące z drużyną z Marsylii Rennes.

Przeczytaj także: Robert Lewandowski za trzech zawodników? Angielski klub szykuje ofertę!

Ostateczny wynik na koniec sezonu nie był jednak spełnieniem marzeń francuskiego klubu. Pablo Longoria, prezes Olympique Marsylia szuka więc wzmocnień, które pozwolą walczyć jego klubowi o najwyższe cele. Okazuje się, że jednym z zawodników, na którego spogląda OM, jest Robert Gumny, który jest obecnie zawodnikiem FC Augsburga.

Robert Gumny jednym z kandydatów

Jak donosi Sacha Nabet, francuski dziennikarz, Olympique Maryslia skontaktował się z FC Augsburgiem na temat dostępność Robert Gumnego. Na tę chwilę nie ma żadnych konkretów i rozmów na temat transferu, ponieważ Pablo Longoria mocno liczy na ściągnięcie Pola Liroli. Zawodnik ten rozegrał poprzedni sezon w barwach OM, jednak na co dzień formalnie jest zawodnikiem ACF Fiorentiny.

Robert Gumny
Gumny ma być jednym z celów transferowych Olympique Marsylia.

Hiszpański obrońca pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie, dlatego też trener Olympique Marsylia Jorge Sampaoli mocno liczy na definitywny transfer obrońcy do ekipy z Ligue 1. Jeśli to by się jednak nie udało, drugim wyborem miałby być Robert Gumny. Polak w poprzednim sezonie rozegrał dla Augsburga 24 mecze, w których to zanotował po asyście i golu.

Kategoria artykułu
Sport
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.