Powołania Santosa. Są ogromne zaskoczenia!

reprezentacja polski szalik, Polska vs Albania. Czy to może się udać? Bez tego nie mamy szans; Skład na Albanię! Santos się ugiął, są zmiany! reprezentacja polski szalik, Polska vs Albania. Czy to może się udać? Bez tego nie mamy szans; Skład na Albanię! Santos się ugiął, są zmiany!
Fot. mat. wł.

Pojawiły się powołania Santosa na najbliższe mecze reprezentacji Polski – towarzyski z Niemcami oraz kwalifikacyjny z Mołdawią. Oczywiście jest sporo zaskoczeń i brak nazwiska, które miało być tym głównym podczas spotkania z Niemcami! Oto lista zawodników!

Powołania Santosa – brak Błaszczykowskiego

Fernando Santos powołał zawodników na czerwcowe mecze z Niemcami (16.06) oraz Mołdawią (20.06). Mecz z naszymi zachodnimi sąsiadami będzie pojedynkiem towarzyskim, który jednocześnie ma być pożegnaniem Jakuba Błaszczykowskiego i podziękowaniem za wszystkie lata gry w reprezentacji Polski. Problem polega na tym, że jego nazwiska nie ma wśród powołanych! Oto jak tłumaczy to selekcjoner:

Przeczytaj także: Santos wpadł na pomysł. Kluby z Ekstraklasy powiedziały nie.

Reklama

Kuba Błaszczykowksi nie mógł być wśród powołanych. Oczywiście mamy szacunek dla jego dokonań. To zawodnik z ogromną historią – miałem okazję grać przeciwko niemu. Reprezentacja chce go pożegnać, szanuję tę tradycję i kulturę. Będzie on obecny podczas spotkania, jeszcze porozmawiamy o tym, jak będzie to wyglądać. (…) Numer na koszulce może wskazywać na minuty, które rozegra. Zazwyczaj grał z „16”, więc chcielibyśmy, żeby zagrał 16 minut.

Fernando Satnos podczas konferencji prasowej

Iwanow nie chce Kuby na boisku. Ty sobie chłopie jaj nie rób; Powołania Santosa. Są ogromne zaskoczenia!
Błaszczykowskiego nie ma na oficjalnej liście powołanych zawodników. Fot. Bartek Ziółkowski

Powołania Santosa – pełna lista zawodników

Bramkarze: Bartłomiej Drągowski, Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny

Obrońcy: Tomasz Kędziora, Bartosz Bereszyński, Jan Bednarek, Jakub Kiwior, Przemysław Wiśniewski, Mateusz Wieteska, Arkadiusz Reca

Pomocnicy: Krystian Bielik, Ben Lederman, Bartosz Slisz, Mateusz Łęgowski, Karol Linetty, Damian Szymański, Sebastian Szymański, Piotr Zieliński, Przemysław Frankowski, Jakub Kamiński, Michał Skóraś, Nicola Zalewski

Napastnicy: Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Karol Świderski

SZOK! Były trener Portugalii przejmie Polaków?!; Powołania Santosa. Są ogromne zaskoczenia!
Powołania Santosa – wśród zawodników nie ma Glika, Krychowiaka oraz Casha. Fot. Wikipedia

Co ciekawe, powołania Santosa wzbudzać mogą kontrowersje, ponieważ na liście nie znalazły się takie nazwiska jak Glik, Krychowiak czy Matty Cash. Obrońca Aston Villa nie jest jednak w stu procentach gotowy do gry, dlatego też Santos nie zdecydował się na jego powołanie.

Źródło: PZPN

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama