Zapytał trenera o ważną rzecz. Jego reakcja mówi wszystko.
153
Views

Początki Fernando Santosa w roli selekcjonera reprezentacji Polski nie są zbyt łatwe. Najpierw porażka z Czechami, a potem mecz z Niemcami, który według niego jest złym pomysłem. Teraz Santos wpadł na pomysł – chciał zorganizować dodatkowe zgrupowanie dla młodych piłkarzy. Kluby z Ekstraklasy powiedziały “nie”.

Początki zawsze są trudne. Teraz będzie tylko lepiej?

Pierwszy mecz pod wodzą Fernando Santosa nie był dobry. Można powiedzieć, że był tragiczny, ponieważ Polska już w trzeciej minucie meczu z Czechami przegrywała już 2:0. Na całe szczęście w kolejnym meczu z Albanią Polacy zdobyli trzy punkty, chociaż gra nie napawała optymizmem. 16 czerwca Polacy zagrają mecz towarzyski z Niemcami, co nie spodobało się Fernando Santosowi.

Przeczytaj także: Iwanow nie chce Kuby na boisku. Ty sobie chłopie jaj nie rób

Mecz z Niemcami będzie miał dodatkowy wydźwięk, ponieważ będzie to oficjalne pożegnanie wieloletniego kapitana reprezentacji Polski, Jakuba Błaszczykowskiego. Popularny “Błaszczu” w seniorskiej reprezentacji wystąpił po raz pierwszy w 2006 roku. Na swoim koncie zapisał ogółem 108 występów, podczas których strzelił 21 bramek.

Iwanow nie chce Kuby na boisku. Ty sobie chłopie jaj nie rób; Santos wpadł na pomysł. Kluby z Ekstraklasy powiedziały nie.
Mecz z Niemcami będzie oficjalnym pożegnaniem Jakuba Błaszczykowskiego z Reprezentacją! Fot. Bartek Ziółkowski

Santos wpadł na pomysł. Kluby Ekstraklasy się nie zgodziły

Jedną z misji Santosa jest zrewolucjonizowanie myśli szkoelniowej w Polsce. W naszym kraju bardzo rzadko stawia się na młodych i pełnych finezji zawodników, jednak Portugalczyk przyznał, że dla niego wiek nie gra roli i jeśli piłkarz będzie pokazywał, że jest gotowy do gry, to będzie u niego grał. Takiego podejścia u polskich trenerów brakuje, ponieważ wolą oni stawiać na doświadczonych zawodników.

Jak podaje portal meczyki.pl, Fernando Santos wpadł na pomysł – chciał zorganizować dodatkowe zgrupowanie dla młodych zawodników z czołowych polskich klubów, jednak wiele z nich nie zgodziło się na wypuszczenie swoich piłkarzy. Zgrupowanie przed meczami z Niemcami (16.06) i Mołdawią (20.06) planowane jest na 12 czerwca, jednak Portugalczyk chciał zorganizować obóz tydzień wcześniej.

Fernando Santos od razu zrobi to, czego Sousa nie zrobił!; Santos wpadł na pomysł. Kluby z Ekstraklasy powiedziały nie.
Santos wpadł na pomysł. Kluby z Ekstraklasy powiedziały nie.

Santos chciał zorganizować dodatkowe zgrupowanie dla zawodników, którzy skończyli sezon wcześniej oraz dla tych piłkarzy, którym chciał się uważniej przyjrzeć. Z racji tego, że nie jest to zgrupowanie wyznaczone przez FIFA PZPN musiał pytać kluby o zgodę i czołowe drużyny nie dały zielonego światła. Mowa tutaj o Legii, Lechu czy np. Zagłębiu Lubin. Chodzi o obciążenia piłkarzy – Lech w tym sezonie rozegrał aż 56 spotkań, więc drużyna z Poznania chce uniknąć ryzyka kontuzji.

Źródło: meczyki.pl

Kategoria artykułu
Sport
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.