Prido X6 i X6 GPS – nowe wideorejestratory w lusterku

Marka Prido zaprezentowała dziś dwa nowe wideorejestratory w lusterku. Prido X6 i X6 GPS wyposażono w dotykowe ekrany, a w zestawie znajdziemy również kamerę tylną, która ułatwi cofanie. Jak nie trudno się domyślić, główną różnicą pomiędzy modelami będzie wbudowany moduł GPS.

Wszyscy dobrze wiemy, że kamera samochodowa powinna być wręcz obowiązkowym elementem wyposażenia. Dzięki niej uzyskamy dowód naszej niewinności podczas kolizji. Oczywiście, zalet wideorejestratorów jest znacznie więcej. Co tu dużo mówić, lepiej kamerkę w aucie mieć niż nie mieć. Dlatego warto zainteresować się nowościami marki Prido. Szczególnie, jeśli interesuje nas model montowany na lusterku. Zaprezentowane dziś kamery nagrywają obraz w rozdzielczości Full HD. Mówimy tu o obiektywie zintegrowanym z lusterkiem. Zewnętrzna kamera – tak zwana tylna, nagrywa obraz w rozdzielczości HD (720p). W opakowaniu znajdziemy przewód o długości sześciu metrów. Wydaje mi się, że taka długość pozwoli na skuteczne ukrycie kabla łączącego kamerę z tylnym obiektywem. Nawet w przypadku dużych samochodów. W pudełku jest również przewód USB o długości 3,6 m i ładowarka na dwa porty USB.

Prido X6 i X6 GPS – nowe wideorejestratory w lusterku

Kamery wyposażono w 10-calowy ekran dotykowy. Możemy na nim wyświetlać obraz z kamery przedniej, bądź tylnej. Ta druga opcja wydaje się być szczególnie przydatna podczas manewrów na parkingu. Oczywiście, producent dołącza przewody, które aktywują tryb parkingowy w momencie włączenia odpowiedniego biegu w naszym aucie. Mało tego, oprócz samego obrazu oprogramowanie uruchamia specjalne linie, które powinny ułatwić parkowanie.

Rzecz jasna dotykowy ekran i kamera cofania to nie jedyne atuty kamer Prido X6 i X6 GPS. Urządzenia wyposażono w czujnik przeciążeń, opcję nagrywania w pętli, a także zabezpieczenia nagrania przed przypadkowym nadpisaniem. Kamery posiadają również funkcję monitorowania pasa ruchu. Jeśli zaczniemy przekraczać linie, oprogramowanie aktywuje sygnał dźwiękowy. Jest to bardzo przydatna funkcja, która wpływa na bezpieczeństwo na drodze. Jak już wspominałem, modele te różni głównie moduł GPS. Warto jednak wiedzieć, że możemy go dokupić, przez co drugi model również zyskuje tą funkcjonalność. A według mnie warto wybrać od razu taki wariant, gdyż wtedy kamera monitoruje naszą prędkość oraz współrzędne trasy. W przypadku jakiegokolwiek incydentu takie dane będą niezbędne podczas udowadniania naszej niewinności. Tym bardziej, że Prido X6 kosztuje 649 zł, natomiast model z GPS 699 zł. Niewielka różnica w cenie, a ogromna w funkcjonalności.

Szczegóły na temat kamer można znaleźć na stronie producenta.

Prido X6 i X6 GPS - nowe wideorejestratory w lusterku
Prido X6 i X6 GPS - nowe wideorejestratory w lusterku

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Nicholas Latifi odchodzi z Williamsa. Kto go zastąpi?

Stało się to, o czym cały świat F1 mówił...

Elektryczne Volvo XC90 określi stan trzeźwości kierowcy i wykona odpowiednie ruchy

Prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu jest niedozwolone i najczęściej...

USB typu C w iPhone już w przyszłym roku!

Czas złącza Lightning powoli dobiega końca. Jak podają najnowsze...

Intel prezentuje 13 generację procesorów Intel Core

Podczas konferencji Innovation Pat Gelsinger, Intel zaprezentował także 13...
Daniel Laskowski
Daniel Laskowskihttp://menworld.pl
Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet takich jak PC World. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj