Probierz zrezygnował z aż ośmiu piłkarzy! Zobacz z kogo!

Michał Probierz odesłał na trybuny aż ośmiu graczy. Czy to oznacza, że oni nie pojadą na EURO 2024?
Probierz zrezygnował z aż ośmiu piłkarzy! Zobacz z kogo! Probierz zrezygnował z aż ośmiu piłkarzy! Zobacz z kogo!
Probierz zrezygnował z aż ośmiu piłkarzy! Zobacz z kogo!

Michał Probierz musi podjąć bardzo ważną decyzję dotyczącą liczby zawodników, których zabierze na zbliżające się Mistrzostwa Europy 2024 rozgrywane w Niemczech. W kontekście dzisiejszego spotkania z Ukrainą Probierz zrezygnował z aż ośmiu piłkarzy – oni zasiądą na trybunach.

Start EURO 2024 za siedem dni, najpierw jednak mecze towarzyskie

14 czerwca rozpoczynają się długo wyczekiwane Mistrzostwa Europy 2024, które w tym roku będą rozgrywać się w Niemczech. Reprezentacja Polski, pomimo fatalnych kwalifikacji zakończonych dopiero na trzecim miejscu i wygranej w barażach po rzutach karnych przeciwko Walii, awansowała na ten turniej. Niestety, trafiła jednak do bardzo trudnej grupy z Francją, Holandią i Austrią.

Wiem, kto wygra EURO 2024! Zrobiłem symulację w EA FC 24_44218; Probierz zrezygnował z aż ośmiu piłkarzy! Zobacz z kogo!
Mistrzostwa Europy 2024 zaczynają się już 14 czerwca! Fot. UEFA/EA Sports FC 24

Przeczytaj także: Polska gra z Ukrainą przed EURO 2024. Gdzie oglądać mecz?

Reklama

Nastroje przed turniejem są jednak pozytywne, a media nie dmuchają balonika, ponieważ reprezentacja Polski będzie mierzyć się z topowymi przeciwnikami. Michał Probierz musi podjąć decyzję dotyczącą tego, kto znajdzie się na liście 26 zawodników, już po dzisiejszym spotkaniu! Mecz z Ukrainą dla wielu będzie więc jedyną okazją, aby zaprezentować selekcjonerowi, że jest gotowy do gry na dużym turnieju. Niemniej jednak Probierz zrezygnował z aż ośmiu piłkarzy – ci zasiądą wieczorem na trybunach!

Wiem, kto wygra EURO 2024! Zrobiłem symulację w EA FC 24; Probierz zrezygnował z aż ośmiu piłkarzy! Zobacz z kogo!
Mistrzostwa Europy 2024 zaczynają się już 14 czerwca! Fot. UEFA/EA Sports FC 24

Michał Probierz zrezygnował z kluczowych zawodników

Choć zawodnicy, z których zrezygnował Michał Probierz podczas dzisiejszego spotkania towarzyskiego z Ukrainą, nie muszą być tymi, którzy nie znajdą się w ostatecznym składzie na EURO 2024, to jednak lista nazwisk daje do myślenia. Na trybunach w meczu z reprezentacją Ukrainy zasiądą: Jan Bednarek, Krzysztof Piątek, Przemysław Frankowski, Jakub Piotrowski, Damian Szymański, Karol Świderski, Paweł Dawidowicz i Bartosz Slisz.

Krzysztof Piątek wróci na stare śmieci? Jest taka opcja!; Wielki klub chce ściągnąć Krzysztofa Piątka!; To tu trafi Krzysztof Piątek. "Jest idealnym rozwiązaniem"
Krzysztof Piątek (obecnie İstanbul Başakşehir) dzisiejszy mecz z Ukrainą oglądnie z trybun. Zdjęcie podglądowe. Fot. US Salernitana 1919

Co ciekawe, pomimo tego, że na trybunach według przepisów ma znaleźć się trzech zawodników, selekcjoner reprezentacji Polski zdecydował się odesłać aż 8 piłkarzy – tak przynajmniej sugeruje oficjalna strona UEFA. Patrząc jednak na nazwiska i ich role w kadrze Michała Probierza, wszyscy wymienieni piłkarze nie muszą martwić się o brak powołania na EURO 2024.

Taki obrót spraw potwierdza tylko, że Michał Probierz chce przetestować graczy, których nie jest jeszcze pewien.

Źródło: opr. wł./TVP Sport

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama