87
Views

Targi Audio Video Show 2022 będą dla japońskiego producenta celebracją. W tym roku mija 50 lat od momentu, kiedy Sony stworzyło pierwszy projektor wideo. Gigant technologiczny postanowił uczcić ten moment, tak jak potrafi najlepiej – stworzyć nowoczesne urządzenie, które zapewnia niesamowite wrażenia podczas projekcji. Profesjonalne kino domowe Sony zostanie zaprezentowane podczas tegorocznych targów.

Profesjonalne kino domowe Sony – nowe modele na 50. rocznicę

Targi Audio Video Show 2022 odbędą się w Warszawie w ostatni weekend października (28-30.10). Będzie to idealna okazja do świętowania stworzenia pierwszego projektora wideo Sony. Japoński gigant swoje pierwsze urządzenie tego typu zaprezentował 50 lat temu i postanowił uczcić to nowymi urządzeniami, które wniosą oglądanie filmów w domowym zaciszu na zupełnie innym poziomi. Profesjonalne kino domowe od Sony wykorzystuje najnowsze technologie, dzięki czemu doświadczymy najlepszej jakości obrazu i dźwięku. Nowa seria projektorów kinowych obejmuje dwa modele VPL-XW5000ES oraz VPL-XW7000ES.

Przeczytaj także: Sony przedstawia najmniejsze laserowe projektory 3LCD na świecie. Oto modele VPL-PHZ61 i VPL-PHZ51!

W przypadku obu modeli projektorów kinowych VPL-XW5000ES i VPL-XW7000ES mówimy o topowej specyfikacji. Oba modele, jako źródło światła wykorzystują laser, co oznacza, że konserwacja tego elementu jest praktycznie niewymagana. Wykorzystanie tej technologii przenosi się również na jakość obrazu – profesjonalne kino domowe Sony zagwarantuje świetne odwzorowanie kolorów, wysoką jasność oraz kontrast. Jak zapewnia producent, oba projektory będą świecić z optymalną jasnością przez 20 000 godzin. W modelu VPL-XW7000ES producent wykorzystał 70-milimetrową przednią soczewkę asferyczną w obiektywie Advanced Crisp-Focused, której zadaniem jest rozszerzenie strefy ostrości obrazu, aż po same rogi. Wykorzystany szybujący układ soczewek ostrości, w którym znajdują się dwie ruchome grupy soczewek i szkło o niskim poziomie dyspersji, zapobiegają zniekształceniom pojawiającym się w obrazie i gwarantuje dokładną reprodukcję barw.

Projektory VPL-XW5000ES i Sony VPL-XW7000ES oferują topową specyfikację

Profesjonalne kino domowe Sony oferuje wszystko, co najlepsze. Zarówno model VPL-XW5000ES, jak i VPL-XW7000ES wykorzystują najmniejszy na świecie panel SXRD 0,61″ o natywnej rozdzielczości 4K. Jeśli chodzi o jasność poszczególnych modeli, to Sony VPL-XW5000ES dysponuje jasnością na poziomie 2000 lumenów, natomiast VPL-XW7000ES  – 3200 lumenów. Na pokładzie znajdziemy wydajny i mocny procesor „X1 Ultimate for projector”, który wykorzystuje zaawansowane przetwarzanie danych, które wykorzystywane są do optymalizacji poszczególnych obiektów na ekranie. Wszystko w czasie rzeczywistym. Rezultatem tego są świetnie prezentujące się obrazy w HDR, które zachwycają pod względem kolorów, kontrastu, realizmu i faktur.

To nie wszystko, ponieważ profesjonalne kino domowe Sony, czyli projektory VPL-XW5000ES i VPL-XW7000ES wykorzystują unikalny algorytm Sony TRILUMINOS PRO, którego zadaniem jest zapewnienie naturalnego wyglądu odcieni w każdy detalu wyświetlanego obrazu. Warto zaznaczyć, że projektory reprodukują szeroki zakres barw, który pokrywa aż 95% kinowego standardu DCI-P3. Oba modele projektorów współpracują z systemami automatyki domowej i wspiera szereg standardów zarządzania domowym sprzętem audio-wideo. Nowe projektory Sony zapewniają niskie opóźnienie, co docenią gracze.

Obraz to nie wszystko. Do kompletu potrzebny jest wysokiej jakości dźwięk i wygoda

Oczywiście w parze z najlepszej jakości obrazem musi iść topowy poziomi audio, dlatego też profesjonalne kino domowe Sony musi również takie posiadać. Na targach Audio Video Show 2022 zaprezentowane zostaną głośniki duńskiej firmy Dunaudio z serii Emit. Największe kolumny podłogowe Emit 50 wspierane będą przez głośnik centralny Emit 25C. Do tego wszystkiego dołączone zostaną głośniki surround w postaci kolumn podłogowych Emit 30, które zapewnią dźwięk przestrzenny. W zestawie znajdą się także monitory Atmos – Emit 20 w dedykowanych standach. Wszystko, aby wzmocnić efekty kinowe. Całość dopełnią dwa subwoofery Dynaudio Sub 3 umieszczone symetrycznie po obu stronach ekranu.

Profesjonalne kino domowe Sony na Audio Video Show 2022!
Głośniki Dynaudio również zostaną zaprezentowane na AV Show 2022.

Najnowsze głośniki Emit gwarantują naturalność dźwięku, swobodę oraz potęgę brzmienia. Wszystkie modele wchodzące w skład serii wykorzystują legendarne duńskie patenty głośnikowe oraz trójwymiarowy system pomiarowy Jupiter, który został stworzony od podstaw przez firmę Dynaudio.

Wszystkie filmy i seriale trzeba oglądać w wygodnej pozycji, dlatego też podczas Audio Video Show 2022 zaprezentowane zostaną także kinowe kanapy firmy Henry Seating, polska firma, która tworzy fotele kinowe i teatralne od lat 80. XX wieku.

Profesjonalne kino domowe Sony na Audio Video Show 2022!
Kino kojarzy się z wygodą, dlatego też podczas targów będzie można przetestować produkty Henry Seating.

Źródło: Info. prasowe/Sony

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.