Connect
To Top

Przewód internetowy, który zapewni transfer do 160 Tb/s!

Biegnie od Wirginni do Bilbao. Nie straszny mu Ocean Atlantycki. Ma długość prawie 6500 km i zapewnia transfer do 160 Tb/s. To przewód internetowy, a konkretniej światłowód, który jest projektem Facebooka, Microsoftu i Telxius. Poznajcie projekt Marea.

Projekt, który zapewni niezawodne połączenie

Projekt Marea został stworzony po to, by Europa oraz Ameryka Północna posiadały niezawodne połączenie. Trzeba przynać, że zadanie nie było proste. Przewód internetowy posiada aż 5125 ton, ciągnie się przez Ocean Atlancyki, a trasa musiała być opracowana tak, aby uniknąć zagrożeń związanych np. z wulkanami czy trzęsieniami ziemi.

Przewód internetowy od Wirginii do Bilbao

Światłowodu, który stworzyli wspólnie Microsoft, Facebook oraz Telxius łączy europejskie miasto Bilbao oraz amerykańskie Wirginia. Odległość wynosi 6437 kilometrów. Projekt zapewnia transfer na poziomie 160 Tb na sekundę, co pozwoli na odtwarzanie 71 milionów filmów w rozdzielczości HD jednocześnie. Przewód internetowy skłąda się z ośmiu par wiązek światłowodowych. Jest on już zainstalowany, co trwało pięć miesięcy. Zacznie on pracować na początku 2018 roku.

Według autorów ma zapobiedz przerwom w dostępie do Internetu. Dla przeciętnego “Kowalskiego” może to oznaczać szybsze pobieranie z serwerów znajdujących się w stanach oraz lepsze pingi. Dodatkowo, jako ciekawostkę załączamy link do listy wszystkich kabli transoceanicznych: https://en.wikipedia.org/wiki/Transatlantic_communications_cable.

Źródło: Benchmark.pl, Microsoft News.

More in Ciekawostki

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media