PZPN ma nowego prezesa! Kto zastąpi Zbigniewa Bońka?

Era Zbigniewa Bońka jako prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej właśnie się zakończyła. Kandydatami byli Marek Koźmiński oraz Cezary Kulesza. To właśnie drugi z nich został wybrany kolejnym prezesem PZPN. Były piłkarz i prezes Jagiellonii Białystok zdeklasował swojego rywala.

Zbigniew Boniek żegna się z funkcją prezesa

Zbigniew Boniek funkcję prezesa PZPN sprawował od 2016 roku. Po 5 latach rządzenia polską piłką nadeszła zmiana na szczycie związku. Do fotela najważniejszej osoby w polskiej piłce nożnej aspirowało dwóch kandytatów – Marek Koźmiński, wielokrotny reprezentant Polski i wiceprezes ds. szkoleniowych w rządach „Zibiego” oraz Cezary Kulesza, niegdysiejszy pomocnik występujący również na pozycji napastnika i wieloletni prezes Jagiellonii Białystok.

Przeczytaj także: Powołania na wrześniowe spotkania! Sousa odkrywa karty!

Głosowanie Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego Delegatów PZPN obyło się 18 sierpnia, czyli dziś. Podczas obrad głównym tematem był wybór nowego prezesa PZPN. Podczas obrad omówiono także działanie związku w okresie od 2016 do 2020 roku oraz przedstawiono sprawozdanie finansowe. Następnie rozpoczęto głosowanie na nowego prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Cezary Kulesza następcą Bońka

Na zebraniu pojawił się pełen skład delegatów, czyli 118 przedstawicieli polskiej piłki. Pierwszym etapem wyboru nowego przewodniczącego PZPN było wystąpienie obu kandydatów, który rozprawiali się na temat swojej wizji nt. polskiej piłki. Pierwszym występującym był Marek Koźmiński, którego wystąpienie według raportów trwało aż 20 minut. Cezary Kulesza na przekonanie głosujących poświęcił jedynie 3 minuty. I jak się ostatecznie okazało, te 180 sekund w zupełności wystarczyło.

W głosowaniu wzięło udział 118 delegatów, z czego oddano 116 głosów, a 115 było ważnych. Ogromną przewagą głosów wygrał Cezary Kulesza, który otrzymał aż 92 z nich. Na Marka Koźmińskiego głosowało jedynie 23 uprawnionych. To właśnie były prezes Jagiellonii Białystok oraz założyciel wytwórni muzycznej Green Star Music będzie następnym prezesem PZPN.

Cezary Kulesza
Nowym prezesem PZPN został C. Kulesza, który pokonał M. Koźmińskiego.

Zdjęcia: Internet

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Elektryczne Volvo XC90 określi stan trzeźwości kierowcy i wykona odpowiednie ruchy

Prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu jest niedozwolone i najczęściej...

Kolejny problem Samsunga! Puchnące baterie we flagowcach!

Wygląda na to, że youtuber posługujący się pseudonimem Mrwhosetheboss...

UOKiK wygrywa w sądzie z właścicielem sieci Biedronka

Sąd podtrzymał decyzję UOKiK odnośnie kary 115 milionów złotych...

Recenzja Huawei nova 10 Pro – design to jego drugie imię

Smartfon z wyświetlaczem OLED 120 Hz, ładowarką 100W, 8GB...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj