151
Views

Squash to sport dla każdego. Aby zacząć swoją przygodę ze squashem, nie trzeba od razu decydować się na zakup kosztownego, profesjonalnego wyposażenia. Jednak wielu początkujących decyduje się na zakup rakiet do squasha. O czym warto pamiętać podczas doboru odpowiedniego modelu dla nowicjusza?

W sklepach możemy znaleźć różne rakiety do squasha, które różnią się pomiędzy sobą nie tylko ceną, ale również szeregiem różnych parametrów. Gdy początkujący gracz dobierze odpowiednie rakiety squash może dawać mu jeszcze więcej satysfakcji, dlatego warto wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę.

O czym warto pamiętać podczas doboru odpowiedniej rakiety do squasha dla początkującego gracza?

 

Dobra rakieta do squasha dla nowicjusza – czyli jaka?

Nie każda rakieta do squasha dostępna w sprzedaży dobrze nadaje się dla początkującego gracza. Warto więc poszukać takiej rakiety, która będzie rekomendowana dla nowicjuszy.

Na start warto zdecydować się przede wszystkim na model, który pozwoli na rozwinięcie własnej techniki gry, który będzie cechował się odpowiednią wytrzymałością i trwałością, a także będzie w przystępnej cenie.

Przy zakupie odpowiedniej rakiety warto wziąć pod uwagę poniższe parametry:

  • waga
  • balans
  • wielkość główki
  • materiał ramy

 

Zatem, jakie parametry powinna mieć idealna rakieta do squasha dla osoby początkującej?

Waga

Rakieta do squasha dla początkującego gracza powinna przede wszystkim cechować się dość wysoką wagą. Lekkie rakiety polecane są dla osób bardziej zaawansowanych.

Dlaczego warto zdecydować się na cięższą rakietę? Powodów jest kilka. Przede wszystkim taka rakieta do squasha jest bardziej wytrzymała na uderzenia, na przykład przy upadku na ziemię. Cięższa rakieta to także większa siła uderzenia. Takie rakiety są również bardziej stabilne i mniej drgają – dzięki temu są łatwiejsze w kontroli przez gracza.

Warto poszukiwać rakiet, które mają ciężar od około 145 gramów do 180 gramów.

 

Balans

Balans, czyli środek ciężkości to kolejny ważny parametr, na który warto wziąć uwagę przy doborze odpowiedniej rakiety do squasha dla osoby początkującej.

Rakiety oferowane są w trzech wariantach – ze balansem na główkę, z balansem na rączkę lub z balansem pośrodku – w centralnej części rakiety.

Rakiety z balansem na rączkę dają wrażenie lżejszych, są łatwiejsze w manewrowaniu, ale także mają słabsze uderzenia. Te z balansem na główce z kolei dają silniejsze uderzenia, lecz są trudniejsze w manewrowaniu. Także sprawiają wrażenie cięższych.

Dla osób początkujących często rekomendowane są rakiety do squasha z balansem na główce, ale często kwestia środka ciężkości jest dość indywidualna i niektórzy gracze wolą rakiety z balansem na rączkę.

 

Wielkość główki

Rakiety używane do gry w squasha mają główki o różnych wielkościach. Wielkość główek wynosi najczęściej od 460 cm2 do nawet 525 cm2.

Wielkość główki rakiety jest powiązana z powierzchnią rakiety oraz ma wpływ na siłę i na precyzję uderzeń.

Im większa główka rakiety do squasha, tym łatwiej jest trafić w piłkę. Dodatkowo, większa główka to mocniejsze odbicie.

 

Materiał ramy

Dla początkujących graczy ważny jest również materiał, z którego wykonano ramę rakiety. Sklep z wyposażeniem do gry w squasha może zaoferować klientom różne modele, na przykład z aluminium, kompozytów grafitowych czy grafitu.

Nie warto jednak decydować się na bardzo drogie modele, które wykonane są z zaawansowanych kompozytów. Na start powinna wystarczyć rakieta do squasha z aluminium, która jest odpowiednio lekka i wytrzymała, dlatego też taki model z powodzeniem może posłużyć przez rok lub nawet dwa lata regularnych treningów. Dodatkowo, rakieta z aluminium to także przystępna cena.

 

Gdzie kupić dobrą rakietę do squasha dla początkującego gracza?

Aktualnie niemalże każdy większy sklep sportowy może zaoferować klientom rakiety do squasha. Także zakupy można wykonać on-line. Wystarczy wpisać do wyszukiwarki takie słowa, jak „rakiety squash”, aby przekonać się, że wybór jest spory.

Najszerszy wybór modeli czeka w specjalistycznych sklepach oferujących wyposażenie do gry w squasha, na przykład w sklepie Squash Time. Dostępne w nim rakiety do squasha doskonale nadają się również dla początkujących graczy.

Za dobrą rakietę do squasha dla początkującego gracza zapłacimy od około 90 do 150 złotych, zatem nie trzeba wydawać sporej sumy, aby zakupić odpowiedni sprzęt na start!

 

Artykuł zewnętrzny.

Kategoria artykułu
Sport
Wpis partnerski

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.