Raków Częstochowa może postawić dziś kropkę nad “i” i awansować do fazy grupowej Ligi Europy Konferencji. “Medaliki” zmierzą się na wyjeździe ze Slavią Praga. Czy podopieczni Marka Papszuna zdołają obronić zaliczkę z pierwszego meczu i dokonać historycznego awansu?

Raków Częstochowa musi dokończyć zadanie

Drużyna z Częstochowy już dziś może cieszyć się z awansu do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy. Ale żeby mieć co ucztować, drużyna Marka Papszuna musi pokonać na wyjeździe Slavię Praga. Pierwsze spotkanie rozgrywane na stadionie w Częstochowie zakończyło się wynikiem 2:1 dla gospodarzy, choć w końcówce meczu polska drużyna mogła podwyższyć wynik spotkania.

Przeczytaj także: Arkadiusz Milik blisko przenosin! Marsylia dogadana z gigantem!

Trzeba jednak przyznać, że Raków Częstochowa mocno zdominował swojego rywala w pierwszym spotkaniu. “Medaliki” prowadziły grę i miały spotkanie pod kontrolą. Polska drużyna straciła ją przez moment i to właśnie wtedy Slavii Praga udało się strzelić bramkę. Później klub z Ekstraklasy wrócił na właściwie tory i zdołał wygrać spotkanie.

Gdzie oglądać spotkanie?

Jeśli Raków Częstochowa zagra tak dojrzale, jak w pierwszym meczu, to Wicemistrz Polski już dziś będzie mógł cieszyć się z awansu do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy. Spotkanie to nie będzie jednak łatwe, ponieważ polska drużyna zagra na wyjeździe.

Mecz Rakowa ze Slavią Praga rozpocznie się o 19:00. Transmisja tego spotkania odbędzie się na kanale TVP 2 oraz w internecie, na stronie TVP Sport. Czy drużyna z Częstochowy dokończy to, co zaczęła u siebie i awansuje do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy? O tym przekonamy się już wieczorem!

slavia praga raków częstochowa LKE