150
Views

Już dziś najtrudniejszy mecz eliminacyjny do MŚ 2022. Reprezentacja Polski zmierzy się w nim ze składem Anglii. Czy podołamy? Braki w składzie mogą być sporym utrudnieniem.

Reprezentacja Polski: brak Lewego oznacza klęskę?  

Pisząc, że Robert Lewandowski jest w szczytowej formie to tak jak nic nie napisać. W koszulce Bayernu Monachium nasz zawodnik strzela jak automat. Będąc najlepszym strzelcem bundeligi, bramkarze z całego świata czują się niekomfortowo stając naprzeciwko “Lewego”. Niestety w ostatnim meczu eliminacyjnym przeciwko Andorze, Robert Lewandowski doznał kontuzji więzadła i będzie pauzował przez kolejne 4 tygodnie. Po tej wiadomości większość sceptyków mówi głośno o tym, że na Wembley Reprezentacja Polski nie ma po co wychodzić. Ale czy to do końca prawda? 

Reprezentacja Polski: mocne filary zespołu i zmiana taktyki

Reprezentacja Polski może pochwalić się nie tylko świetnie grającym Lewandowskim. W składzie mamy wielu zawodników z umiejętnościami na światowym poziomie. Brak naszego “kata” wymusi na Paulo Sousie zmianę taktyki. Najprawdopodobniej zagramy dwójką atakujących. Rolę “dziewiątki” będzie odgrywał Arkadiusz Milik, a wspomagającym stanie się automatycznie Krzysztof Piątek. Obaj Panowie rozgrywają dość umiarkowany sezon, ale wielokrotnie udowadniali, że potrafią strzelać bramki.  

W nieobecności Lewego można doszukać się pewnego pozytywu i spodziewać lekkiego zamieszania w taktyce Anglików. Kiedy Robert jest na boisku zadaniem obrońców jest odebrać mu piłkę i utrudniać dokończenie akcji. Z umiejętnościami Lewego czasem podwójne krycie nie skutkuje. Teraz, kiedy zabraknie Lewandowskiego, obrona Anglików może być zdezorientowana tym, kto będzie stawiał “kropkę nad I” w każdej akcji.  

Anglia vs Polska MŚ 2022 – pora na historyczny triumf?  

Dotychczas Reprezentacja Polski z Angielską konfrontowała się 19 razy. Statystyki są nieubłagane, gdyż wygraliśmy tylko 1 mecz. Siedem razy remisowaliśmy. Teraźniejszy skład Lwów Albionu jest naszpikowany gwiazdami, jednak nie może się równać z “jedenastką” złotej ery. Gdy Gerard, Lampard, Terry, Rio Ferdinand, Schools i Beckham grali wspólnie na jednej murawie nazywano ich najmocniejszym angielskim zestawieniem wszechczasów.  

Czy dzisiejsze starcie z “Lwami Albionu” okaże się zwycięskie dla “Polskich Orłów” i doczekamy się historycznego triumfu? Gdzieś w środku jestem dziwnie spokojny o naszych. Zazwyczaj, gdy gramy z lepszym zespołem prezentujemy się lepiej, gdy to przeciwnicy dyktują tempo gry. Transmisja z meczu zaczyna się w o 20.45 w TVP Sport i TVP1. Można również obejrzeć spotkanie online za pośrednictwem portalu tvpsport.pl.

Kategoria artykułu
Sport
Tomasz Chrusciel

Pasjonat sportu i motoryzacji. Prywatnie trener personalny z wieloletnim doświadczenie. Moje "działka" to testy aut, aktualizacje z ringów i klatek na świecie oraz nowe technologie. Stay Tuned!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.