85
Views

Po zakwalifikowaniu się na Mistrzostwa Świata w Katarze i poznaniu grupowych rywali reprezentacja Polski musi się odpowiednio przygotować do tych pojedynków. Nie będzie lepszego testu niż zagranie z rywalami grającymi podobny futbol, co nasi rywale z grupy. Dlatego też na horyzoncie pojawia się możliwość zagrania meczu z przeciwnikiem z poziomu Argentyny. Brazylia może przyjechać na Stadion Narodowy.

Reprezentacja Polski zagra z Brazylią?

Polacy pewnie pokonali Szwecję 2: 0 i zapewnili sobie awans do Mistrzostw Świata w Katarze, które będą rozgrywać się na przełomie listopada i grudnia. W naszej grupie znalazła się także Argentyna, Meksyk i Arabia Saudyjską. Wszystkie reprezentacje prezentują inny futbol, niż ten, z którym nasza drużyna ma na co dzień styczność, dlatego też przed mundialem warto zagrać z rywalami prezentującymi podobny styl.

Przeczytaj także: Grupy Mistrzostw Świata w Katarze 2022 – analiza rywali Polaków

Przed losowaniem grup Mistrzostw Świata 2022 w Katarze nasza reprezentacja była wstępnie umówiona z Argentyną na spotkanie towarzyskie. Dla obu drużyn miał być to test, który przygotowałby je na mecze z rywalami z tych części świata. Los chciał, aby obie reprezentacje wylądowały w tej samej grupie, dlatego też o spotkaniu towarzyskim nie ma już mowy. Jest jednak opcja, która również wydaje się bardzo atrakcyjna. Brazylia zagra w grupie z Serbią, czyli drużyną o podobnym poziomie piłkarskim, co Polska, dlatego też mówi się o tym, że Canarinhos zmierzą się z Polską w listopadzie.

Obie drużyny mają wspólny interes. Brazylia przyjedzie do Polski?

Spotkanie z Brazylią byłoby nie lada wydarzeniem. Pięciokrotni Mistrzowie Świata w swoich szeregach posiadają takie gwiazdy jak Neymar, Marquinhos, Casemiro, Alison Becker czy Thiago Silva, a zobaczenie ich na Stadionie Narodowych byłoby czymś wyjątkowym. Już dawno nie graliśmy z tak wysoko notowanym zespołem. Wydaje się, że zarówno Polska, jak i Brazylia mają wspólny interes w rozegraniu tego meczu. Zazwyczaj takie przedsięwzięcia wiążą się ze sporymi wydatkami, ale z racji tego, że obie drużyny mogą na tym skorzystać, PZPN nie musiałby wysyłać dużego czeku do Brazylii.

Możliwość meczu Polska – Brazylia poniekąd na antenie RMF potwierdził Czesław Michniewicz. Selekcjoner naszej reprezentacji zdradził, że prawdopodobieństwo spotkania jest wysokie. Ba, nawet poznaliśmy szczegóły. Polacy z Canarinhos mieliby zagrać 16 listopada, czyli na sześć dni przed pierwszym grupowym spotkaniem z Meksykiem. Sugeruje się też, że mecz mógłby zostać rozegrany na Półwyspie Arabskim lub jego pobliżu, z racji możliwości wcześniejszej aklimatyzacji.

reprezentacja polski brazylia
Jedyny wygrany mecz z Brazylią to ten o trzecie miejsce podczas Mistrzostw Świata w 1974 roku! Źródło: AFP

Do tej pory Polska z Brazylią mierzyła się 12 razy. Na przestrzeni dekad wygraliśmy tylko raz. Zwycięstwo przyszło w 1974 roku w meczu o trzecie miejsce podczas Mistrzostw Świata. W Monachium Polska wygrała 0:1, a strzelcem zwycięskiej bramki okazał się Grzegorz Lato. Dwa mecze zakończyły się remisem, a pozostałe 9 to porażki. Ostatni mecz między dwoma drużynami odbył się w 1997 roku. Zakończył się on wynikiem 4-2 dla Canarinhos.

Kategoria artykułu
Sport
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.