Samsung galaxy z fold3
Samsung znalazł sposób na zniechęcenie osób ingerujących w jego urządzeniach?

Rosja banuje smartfony Samsunga! Jaki jest powód?

Rosja słynie z radykalnych ruchów, które mają pokazać siłę państwa. W ostatnim czasie pojawiła się informacja, że rosyjski rząd planuje zablokować dostęp do YouTube. Teraz oberwał Samsung, ponieważ aż 61 modeli zostało zakazanych na terenie kraju. Chodzi o formę płatności Samsung Pay.

Rosja zakazuje sprzedaży telefonów marki Samsung

Najpierw słyszeliśmy, że Rosja odcina się od globalnego internetu, potem, że rosyjski rząd chce zbanować YouTube, za to, że platforma usunęła dwa kanały wspierane przez kraj, a teraz okazuje się, że Samsung nie może sprzedawać aż 61 modeli swoich smartfonów. Wszystko za sprawą Samsung Pay.

Przeczytaj także: Rosja odetnie się od YouTube? Poszło o dwa kanały

Wątpliwości co do działania platformy Samsung Pay w Rosji jako pierwsza wyraziła szwajcarska firma Squin SA. Według niej usługa płatnicza południowokoreańskiego producenta narusza rosyjski patent Systemu Płatności Elektronicznych. Efektem tego wszystkiego jest zakaz sprzedaży 61 smartfonów, które produkowane są od 2017 roku!

Firmy technologiczne nie mają łatwo w Rosji

Samsung odłączył do grona gigantów technologicznych, których działania w Rosji są mocno ograniczone. Pierwsza sprawa dotycząca naruszenia prawa autorskiego na terenie kraju związana z Squin SA i Samsung Pay odbyła się w lipcu. Wtedy Moskiewski Sąd Arbitrażowy rzeczywiście poparł działania szwajcarskiej firmy i zakazał Samsungowi działania usługi płatniczej na terenie Rosji.

Obecnie do Rosji nie można importować i sprzedawać smartfonów marki Samsung. Do grona 61 modeli, które zostały zakazane na terenie kraju, zliczone zostały: Galaxy Z Flip, Galaxy Fold i Z Fold 2, modele S21 i S21+, wszystkie modele z serii Galaxy S20, starsza generacja, czyli Galaxy S10e, S10, S10+ i S10 Lite oraz rodzina Galaxy S9 i S8.

Taka decyzja będzie sporym ciosem dla południowokoreańskiego producenta, ponieważ telefony Samsunga były najpopularniejszymi smartfonami w Rosji. Czy wkrótce ten sam los czeka usług płatniczych Google i Apple?