82
Views

Reprezentacja Sbornej, jak i wszystkie rosyjskie kluby zostały wyrzucone z międzynarodowych rozgrywek piłkarskich. Jest to oczywiście efekt ataku zbrojnego tego kraju na Ukrainę. Teraz wiemy, że Rosja nie zagra na Euro 2024! Kraj nawet nie będzie brany pod uwagę podczas losowania grup eliminacyjnych!

To pewne. Rosja nie zagra na Euro 2024!

Pokłosiem ataku Rosji na Ukrainę było wyrzucenie reprezentacji tego kraju oraz wszystkich klubów z międzynarodowych rozgrywek. FIFA i UEFA postąpił słusznie, choć wcześniej obie federacje mocno stroniły od tej decyzji. Płaczu Rosyjskich zawodników było dużo, jednak cały sportowy świat był zgodny!

Rosjanie mieli być barażowym rywalem Polaków w grze o wystąpienie na Mistrzostwach Świata w Katarze. Polacy wygrali ten mecz walkowerem, a w decydującym spotkaniu wygrali ze Szwecją 2:0. Teraz też wiemy, że Rosja nie zagra na Euro 2024!

Bez Rosji do 2024 roku!

Jak podaje Andrij Pawełko, szef ukraińskiego związku piłkarskiego, Rosja nie zagra na Euro 2024. Gospodarzem tego turnieju będą Niemcy. Oczywiście wcześniej zostaną rozlosowane grupy eliminacyjne i jak się okazuje, reprezentacja Federacji Rosyjskiej nie będzie nawet brana pod uwagę podczas losowania.

Rosja nie zagra na Euro 2024! Sborna wyrzucona z turnieju!
Mistrzostwa Europy 2024 zostaną rozegrane w Niemczech. Na turnieju na pewno zabraknie Rosji!

Przeczytaj także: Polska awansowała w rankingu UEFA! Dobre wieści dla polskiej piłki!

Jak podaje Pawełko, reprezentacja Rosji nie zagra na Euro 2024 i zgodnie z prośbą, 9 października federacja rosyjska nie pojawi się nawet we Frankfurcie podczas losowania grup eliminacyjnych. Rosja nie weźmie udziału w żadnych rozgrywkach do 2024 roku! Turniej Mistrzostw Europy będzie rozgrywany w takich miastach jak Monachium, Berlin, Hamburg, Frankfurt nad Menem, Kolonia, Dortmund, Gelsenkirchen, Duesseldorf, Lipsk i Stuttgart. 

Źródło: BBC

Kategoria artykułu
Sport
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.