Rozwiązania Planet wspierają projektowanie sieci komputerowych

Pasywna sieć optyczna GEPON

Pasywna sieć optyczna (ang. PON) będzie jedną z najbardziej obiecujących technologii NGN (ang. Next Generation Networking). Pozwoli to na zaspokojenie zapotrzebowania na szerokopasmowy dostęp do sieci, którego wymagają technologie takie jak HDTV, IPTV, VoIP i inne multimedia. PON jest opracowana w celu obsługi aplikacji typu PMP (ang. Point-to-Multi-Point). Oferuje obniżenie kosztów poprzez udostępnianie sprzętu oraz łatwą obsługę i utrzymanie.

Planet oferuje zalety GEPON OLT oraz rozwiązań ONU:

– długą żywotność działania infrastruktury światłowodowej

– obniżenie kosztów operacyjnych dzięki redukcji elementów „aktywnych”

– wsparcie działania urządzeń oddalonych do 20 km

– łatwa instalacja oraz konfiguracja

– zapewnienie bardzo dobrej przepustowości

Rozwiązania Planet GEPON OLT i ONU są świetne dla aplikacji typu Triple Play lub Surveillance. Zapewniają one szybkie połączenie internetowe, które niezbędne jest do surfowania w sieci, IPTV oraz VoIP.

Rozwiązania Planet wspierają projektowanie sieci komputerowych

Ekonomiczne rozwiązanie połączenia sieciowego

Z wysokim ratio wynoszącym 1:64 oraz dwóch portach pasywnej sieci optycznej urządzenie Planet EPL-2000 wspiera wdrożenie do 128 urządzeń Planet EPN-103 ONU z możliwością minimalizacji kosztów inwestycji. Każdy z portów PON w EPL-2000 jest dostępny dla maksymalnie 1:64 WDM do transmisji danych infrastruktury światłowodowej za pomocą urządzeń długodystansowych GEPON. Dlatego też EPL-2000 firmy Planet oferuje użytkownikom wysoką jakość, świetną przepustowość oraz, co ważne szczególnie w przedsiębiorstwach bardzo atrakcyjną cenę oraz możliwość oszczędności.

Wysoka skalowalność i elastyczność OLT

Dla sprawności obsługi urządzenie Planet EPL-2000 oferuje funkcję zdalnego zarządzania. Za pośrednictwem interfejsu GUI, który może się pochwalić przejrzystością i intuicyjnością administratorzy mogą obsługiwać urządzenia OLT i ONU. Narzędzie GUI może obsługiwać do 32 EPL-2000, które mają być zarządzane przez jeden centralny ekran kontrolny.

Wbudowany system zarządzania elementami (tzw. z angielskiego EMS) jest łatwy w obsłudze i konfiguracji. Umożliwia dodawanie lub usuwanie OLT i ONU z architektury sieciowej. Jego przydatność jest idealna do rozmieszczania architektury sieciowej. EPL-2000 obsługuje również standardowy protokół SNMP (Simple Network Managment Protocol) i może być zarządzany za pomocą dowolnego standardowego oprogramowania do tego celu.

Last Mile Transmission – VDSL2

Planet Last Mile Transmission obejmuje cztery różne rodzaje technologii takie jak: ADSL2+, VDSL2, GEPON oraz światłowód dla różnych aplikacji. Dla każdej z tych technologii Planet zapewnia nie tylko CO (Central Office) po stronie sprzętu dla dostawcy usług internetowych lecz także urządzenia CPE (Customer Premises Equipment) dla użytkowników końcowych. Urządzenia firmy Planet typu Last Mile CO oraz CPE oferują działanie wielu usług multimedialnych, które wymagają szybkiego łącza internetowego. Mowa o:

– IPTV / HDTV

– VOD (wideo na żądanie)

– VoIP

– Gry on-line

– Konferencje wideo, strumieniowanie multimediów

Urządzenia Planet zapewniają więc świetną przepustowość dla urządzeń. Zaspokoić więc mogą wymogi nie tylko rozwiązań biznesowych lecz także multimediów domowych.

Planet stawia na jakość i rozwój

Założona w 1993 roku przez grupę inżynierów komputerowych firma Planet ma jasno sprecyzowany cel. Zostać globalnym liderem technologii IP. Droga do jego osiągnięcia prowadzi przez wprowadzanie nowych technologii i innowacji w projektowaniu i produkcji urządzeń i rozwiązań sieciowych. PLANET Technology dostarcza wysokowydajne produkty i rozwiązania sieciowe umożliwiające swoim klientom zbudować „Biuro IP”. Aby zaspokoić również oczekiwania wrażliwych na koszty małych i średnich firm, PLANET posiada w swej ofercie całą gamę produktów uniwersalnych, łatwych w instalacji i za niższą cenę. Można je bez problemu integrować z istniejącym środowiskiem sieciowym.

Zgodnie ze swą polityką, firma PLANET podjęła wyzwanie do zachowania jak najwyższego poziomu jakości i innowacyjności. W tym celu, dbając o jak najlepszą jakość produktów i usług firma zdobyła certyfikat ISO 9001.

Firma PLANET nieustannie rozwija swoje produkty, podwyższa ich funkcjonalność, wydajność, jakość i niezawodność. Dzięki nadzwyczaj sprawnemu i doświadczonemu zespołowi badawczo rozwojowemu, PLANET zyskała znakomitą reputację i może oferować pełną gamę produktów najwyższej jakości, spełniających oczekiwania użytkowników na całym świecie.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Biznes Tagi

Autor: Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet takich jak PC World. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *