Maciej Rybus przez wiele lat reprezentował nasz kraj na arenie międzynarodowej. Po decyzji o zostaniu w rosyjskiej lidze drzwi do reprezentacji Polski zostały zamknięte przed jego nosem. Zawodnik w wywiadzie wypowiedział się na temat jego przyszłości w narodowej kadrze.

Nie opuścił Rosji, kadra z niego zrezygnowała

Kiedy Rosja rozpoczęła atak na Ukrainę, większość piłkarzy rozpoczęło proces zmiany klubu, ponieważ nie chcieli grać w kraju agresora. Idealnym przykładem jest tutaj Grzegorz Krychowiak, który praktycznie od razu zerwał kontrakt z FK Krasnodar. Trochę dłużej zajęło to Sebastianowi Szymańskiemu, który ostatecznie zamienił Zenit St Petersburg na Feyenoord Rotterdam. Nie wszyscy poszli jednak tą samą drogą.

Przeczytaj także: NBA wraca! Dobre wieści w sprawie Sochana! Dziś rusza 76. sezon!

Maciej Rybus od wielu lat reprezentuje barwy rosyjskich drużyn piłkarskich. W 2012 roku stał się on zawodnikiem Tereka Grozny i reprezentował jego barwy do 2016 roku. Jego kolejnym klubem był Olympique Lyon, jednak we francuskiej drużynie spędził jeden sezon, po czym przeniósł się do Lokomotivu Moskwa. W drużynie ze stolicy Rosji występował do lata 2021 roku. Po napadzie na Ukrainę wykorzystał sytuację stworzoną przez FIFA i zdecydował się na wyjazd z kraju, po czym podpisał kontrakt ze Spartakiem Moskwa.

Rybus. To mój koniec w reprezentacji Polski. Zawodnik udzielił szczerego wywiadu_1
Fot. IG @m.rybus_31

Maciej Rybus o swojej sytuacji w reprezentacji Polski. Wymowny komentarz

Taki ruch sprawił, że Maciej Rybus skreślił swoją szansę na grę w reprezentacji Polski i występ na Mistrzostwach Świata 2022 w Katarze. Sztab reprezentacji naszego kraju wyraził się jasno – o ile obrońca będzie dalej grał w kraju Władimira Putina, nie będzie powoływany do kadry narodowej. Przez te wszystkie lata kariery Polskę reprezentował 66 razy.

Rybus. To mój koniec w reprezentacji Polski. Zawodnik udzielił szczerego wywiadu_1
Fot. IG @m.rybus_31

Obrońca w ostatnim wywiadzie dla RB Sport odniósł się do całej sytuacji. Zapytany, czy myśli, że jego przygoda z reprezentacją kraju dobiegła końca, ze szczerością odpadł, że “tak, myślę, że tak”. 33-latek ma jednak znacznie głębszy związek z Rosją, ponieważ z tego kraju pochodzi jego żona, Lana.

Zdjęcia: IG @m.rybus_31