Samsung Galaxy A50 – pewny hit?

Nie samymi premierami flagowych modeli człowiek żyje. Koreańczycy po przedstawieniu Galaxy S10, S10e oraz S10+ postanowili wydać na rynek urządzenia w bardziej przystępnych cenach. Tak oto doczekaliśmy się premiery smartfona Samsung Galaxy A50.
Spis treści ukryj

Aparat

Samsung wyposażył model Galaxy A50 w potrójny aparat główny, który oferuje ujęcia w trybie szerokokątnym. Podstawowy obiektyw ma rozdzielczość 25 megapikseli i przysłonę f/1.7, szerokokątny aparat ma rozdzielczość 8 MPix (f/2.2). Trzeci z obiektywów służy do pomiaru głębi i ma rozdzielczość 5 MPix.

Sama aplikacja aparatu jest intuicyjna, tak jak przyzwyczaił nas do tego Samsung. Ruch palcem w pionie zmienia obraz z kamery głównej. Na dole znajdziemy tryby aparatu, zaś w prawym dolnym rogu ikonkę „optymalizatora scenerii”. Funkcja ta działa bardzo dobrze.

25-megapikeslowy aparat w dzień radzi sobie bardzo dobrze. Co prawda nie jest to jakość oferowana przez flagowce, jednak zdjęcia wykonane przez ten aparat są bardzo satysfakcjonujące. Mogłyby być bardziej szczegółowe, jednak z reguły rzucamy je na media społecznościowe, więc szczegółowość nie jest aż tak potrzebna. Wraz z zachodem słońca jakość zdjęć zaczyna się psuć, obraz nie jest aż tak ostry i widoczne jest szumienie. Zauważyłem, że po zmroku aparat ma tendencje do zażółcania zdjęć. Nie ma mowy o szczegółowości, a zdjęcia wychodzą bardzo pastelowe. W przypadku nocnych zdjęć raczej nie korzystajcie z obiektywu szerokokątnego.

Aparat oferuje również funkcję Live Focus, która działa… jako tako. O ile w trybie portretowym pracuje ona bardzo dobrze, to w przypadku głównego aparatu jest po prostu źle. Nie wszystkie elementy tła są rozmazane, co za tym idzie efekt jest zupełnie bezużyteczny.

Jeśli chodzi o przedni aparat, który ma rozdzielczość 25 Mpix to zrobił on na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Zdjęcia są bardzo szczegółowe, jest dużo detali, i bez dwóch zdań jest to jeden z najlepszych aparatów do selfie w tym przedziale cenowym.

Niestety, żaden z aparatów nie posiada optycznej stabilizacji obrazu, więc jakość materiałów wideo spada, zwłaszcza jeśli nagrywamy w ruchu. Użytkownik ma możliwość nagrywania filmów w jakości Full HD (1920×1080) przy 30 klatkach na sekundę.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama