133
Views

Południowokoreański gigant przygotowuje się do premiery smartfona Samsung Galaxy S21 FE. Na temat tego modelu pojawiło się już wiele informacji. Najnowsze przecieki sugerują, że producent uczy się na swoich błędach.

Samsung Galaxy S21 FE będzie bardziej dopracowany

Samsung kontynuuje politykę wprowadzania okrojonych flagowców na rynek. Po ubiegłorocznym sukcesie modelu S20 SE, południowokoreański producent szykuje się do premiery modelu Samsung Galaxy S21 FE. Model ten ma oferować niezwykle mocną specyfikację i obsługę sieci 5G. Najnowsze przecieki sugerują, że producent można przyłożył się do projektowania nowego smartfona. Ten na pewno nie powtórzy błędów, z którymi borykał się poprzednik.

Przeczytaj także: Specjalne wydanie Samsung Galaxy S21, którego i tak nie kupisz

Ubiegłoroczny model FE borykał się z poważnym problemem przegrzewania. Wszystko za sprawą nowatorskiego procesora Samsunga, Exynos 990, który niezbyt dobrze radził sobie z odprowadzaniem ciepła. Pomimo tych problemów, S20 FE przyjął się bardzo dobrze i stał się hitem sprzedażowym. Producent ma nadzieje, że Samsung Galaxy S21 FE powtórzy jego sukces. To bardzo prawdopodobne, ponieważ zostanie wyposażony w lepszy układ.

Wydajny procesor pojawi się na pokładzie

Producent zdaje się więc uczyć na błędach, ponieważ wykorzysta znacznie lepszy procesor w każdej z wersji modelu Samsung Galaxy S21 FE. W bazie danych Geekbench 5 odkryto, że producent oparł model S21 FE na układzie Qualcomm Snapdragon 888 5G. Jest to obecnie najwydajniejszy procesor, który można znaleźć w smartfonach. Co ważne, procesor ten trafi także do modeli smartfona przeznaczonych na rynek europejskich. W poprzedniej wersji do Europy trafiły jedynie urządzenia pracujące na procesorze Exynos 990.

O ile procesor Qualcomm Snapdragon 888 5G oferuje wysoką wydajność, producent zdecydował się, że Galaxy S21 FE będzie posiadała ograniczoną ilość pamięci operacyjnej. Model będzie oferował jedynie 6 GB pamięci, co w dzisiejszych czasach jest minimalną wartością. Dla porównania, w normalnej wersji S21 znajdziemy 8 GB, zaś w S21 Ultra – 16 GB RAM. Smartfon zadebiutuje w sierpniu bieżącego roku.

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

  • Jakoś Samsung uważa że exynos 990 jest tak samo wydajny jak snap 865 czy 865 plus i nie ma problemów z przegrzewaniem. Takie jest ich oficjalne stanowisko. Serwis też twierdzi że ponad 50st na procesorze i baterii cały czas, to zjawisko normalne. Więc niech sobie te exynosy wsadza gdzieś. Nie warto kupować Samsunga.

    mozilla007 22/05/2021 01:17