Site icon MenWorld.pl

Samsung nie planuje premiery Galaxy Note w tym roku!

Samsung Galaxy Note to najbardziej zaawansowany i przede wszystkim biznesowy smartfon w ofercie południowokoreańskiego producenta. Okazuje się, że w tym roku możemy nie doczekać się kolejnej generacji smartfona, co na pewno jest zawodem dla fanów serii.

Samsung Unpacked 2021 zbliża się wielkimi krokami

Wydarzenie, na którym południowokoreański producent zaprezentuje swoje najciekawsze projekty, zbliża się do nas wielkimi krokami. Na wydarzeniu Samsung Unpacked 2021, które odbędzie się 11 sierpnia, zobaczymy m.in. nowe składane smartfony z serii Z Fold i Z Flip, a także serię zegarków Galaxy Watch 4. Fani marki spodziewali się, że konferencja przyniesie również nowy smartfon z linii biznesowej – Galaxy Note.

Przeczytaj także: Samsung Galaxy S22 nie będzie taki jak poprzednik!

Reklama

Okazuje się jednak, że osoby, które ostrzyły sobie zęby na Samsunga Galaxy Note 21, będą musiał obejść się jedynie smakiem. Według najnowszych informacji gigant nie planuje wypuścić w tym roku nowych modeli z tej właśnie serii. Dlaczego tak się stało? Na rynku pojawiłyby się dwa modele obsługujące rysik S Pen (S21 Ultra) i producent chciał tego uniknąć.

Samsung Galaxy Note
Render smartfona przygotowany przez LetsGoDigital.

Czego możemy spodziewać się po przyszłorocznym Samsung Galaxy Note?

Rok temu pojawiły się informacje, które sugerowałyby, że Samsung całkowicie zrezygnuje z produkcji swojego flagowego smartfona. Plotki te rozwiał DJ Koh, współzarządzający działem IT i komunikacji mobilnej Samsung. Stwierdził on, że nowy model pojawi się w przyszłym roku (tj. 2021). Wiemy jednak, że tak się nie stanie i do premiery modelu będziemy musieli czekać co najmniej do drugiej połowy 2022 roku.

Co więc zaoferuje nowy Galaxy Note? Mówi się, że smartfon będzie posiadał wyświetlacz AMOLED, pod którym zostanie umieszczona kamera do selfie. Smartfon zostanie wyposażony w procesor Exynos 2200 lub Snapdragon 895 (w zależności od rynku). Na pokładzie znajdziemy pojemną baterię z technologią szybkiego ładowania przewodowego i bezprzewodowego oraz oczywiście rysik S Pen.

Będziecie czekać na nowy smartfon od Samsunga?

Exit mobile version