88
Views

Samsung mocno rozwija swój dział składanych smartfonów i wierzy, że to właśnie tego typu telefony wkrótce zdominują rynek urządzeń mobilnych. Południowokoreański producent postanowił zmienić jednak nazewnictwo swoich smartfonów, a wszystko przez literę “Z”, która kojarzona jest z rosyjską propagandą.

Samsung zmienia nazwę swoich składanych smartfonów

Obecnie w portfolio południowokoreańskiej marki znajdziemy dwa składane smartfony – jest to Galaxy Z Fold i Galaxy Z Flip. Osoby, które kojarzą już te smartfony po nazwach, będą musieli przyzwyczaić się do innych oznaczeń, ponieważ producent postanowił zmienić nazewnictwo swoich urządzeń.

Przeczytaj także: iPhone 14 Pro będzie różnił się kluczowymi podzespołami od normalnej wersji

Za kilka dni odbędzie się tegoroczna konferencja Samsung Unpacked, na której zostaną zaprezentowane nowe smartfony, w tym składane modele. Poza premierą samych urządzeń poznamy także ich nowe nazewnictwo, ponieważ producent zdecydował się na usunięcie z nazwy litery “Z”, która nawiązuje do rosyjskiej propagandy.

Samsung zmienia nazewnictwo składanych smartfonów. Powodem jest wojna!
Samsung zmienia nazewnictwo składanych smartfonów. Powodem jest wojna!

Pretekstem do zmiany nazwy jest wojna na Ukrainie

Wojna rosyjsko-ukraińska dotyka także sprawy, o których normalny człowiek by nie pomyślał. Samsung zdecydował, że składane smartfony nie będą już miały w nazwie litery “Z”, ponieważ ta kojarzona jest z Rosją i Putinem. Takie informacje podał na Twitterze @SnoopyTech, rzetelny dziennikarz technologiczny.

To nie jest jednak pierwszy tego typu ruch, ponieważ Samsung zrezygnował z oznaczenia “Z” w przypadku premiery trzeciej generacji swoich składanych smartfonów. Modele bez tej literki w nazwie sprzedawane były mi.in. na Łotwie czy w Estonii. Teraz gigant technologiczny robi to na rynku globalnym.

Źródło: Twitter @SnoopyTech

Kategoria artykułu
Urządzenia mobilne
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.