114
Views

Samsung to jeden z najpopularniejszych i największych producentów smartfonów na świecie. Niestety, nawet południowokoreańskiego giganta nie ominęły problemy, ponieważ jak się okazuje, planuje on zmniejszyć produkcję tych urządzeń. Powodem jest pandemia koronawirusa oraz wojna na Ukrainie.

Producent dostarczy na rynek o 30 mln mniej urządzeń

Samsung bez wątpienia jest liderem na rynku smartfonów. Południowokoreańskie producent ma w swojej ofercie model na każdą kieszeń, dlatego też zarabia krocie. Wielkie dochody nie są w stanie przejść jednak wszystkich problemów. Kryzys na rynku półprzewodników, szalejąca inflacja i problemy z łańcuchem dostaw nie są czymś, co można załatwić ot tak.

Przeczytaj także: Samsung Galaxy Z Fold 4 – pełna specyfikacja smartfona w sieci!

Jak podaje raport Maeil Business News, producent musiał podjąć bardzo ważną decyzję o zmniejszeniu produkcji swoich smartfonów w 2022 roku. Dwoma głównymi powodami jest pandemia COVID-19, przez którą fabryki nie mogą pracować pełną parą oraz wojna rosyjsko-ukraińska, która również ma duży wpływ na branżę technologiczną.

zwijany wyświetlacz samsung
Samsung zmniejsza produkcję smartfonów. Powody są dwa!

Samsung jak Apple – zmniejsza produkcję smartfonów

Według raportu południowokoreańskiego Maeli Business News, Samsung zdecydował się na zmniejszenie produkcji swoich smartfonów w 2022 roku o 10 procent. Zamiast stworzenia 310 milionów egzemplarzy telefonów w tym roku wyprodukuje on 280 milionów. Producent miał poinformować swoich klientów biznesowych, w tym dostawców, o zmniejszeniu produkcji.

Problemy z produkcją w fabrykach Samsunga dotkną wszystkich modeli – flagowców oraz smartfony budżetowe. Taki ruch może oznaczać gotowość producenta na pogorszenie się sytuacji na światowej gospodarce. Na cięcia w produkcji zdecydowało się także Apple, które zmniejszy produkcję najnowszej serii z 240 do 220 milionów egzemplarzy.

Źródło: RealMiCentral

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.