143
Views

Głównym zarzutem w stronę Apple od lat jest to, że wycenia swoje produkty na znacznie więcej, niż w rzeczywistości są one warte. Trudno się z tym nie zgodzić, skoro w 2021 roku do oferty giganta trafiła ściereczka Apple, która wyceniona została na 99 złotych. Bardziej szokującym faktem jest jednak to, że wykupiła się w zaskakującym tempie. Teraz w końcu jest dostępna od ręki.

Produkt sprzedał się natychmiast

Apple od zawsze wyceniało swoje produkty na zdecydowanie więcej, niż w warte są rzeczywistości. Dlatego też wielu użytkowników nie zdecydowało się na przesiadkę z telefonów z Androidem, na iPhone. Zdaje się, że gigant z Cupertino nie zdaje się patrzeć na masę komentarzy w ich stronę, a idealnym przykładem jest tutaj ściereczka Apple z mikrofibry do czyszczenia monitorów i ekranów.

Przeczytaj także: Wiemy, ile będą kosztowały smartfony z serii iPhone 14!

W tym, że ściereczka Apple pojawiła się w ofercie producenta, nie ma nic dziwnego, ponieważ zadebiutowała w 2019. Wtedy dodawana była do monitorów Pro Display XDR. W 2021 roku trafiła jednak do sprzedaży ogólnej i została wyceniona na 99 PLN! Tak, za kawałek materiału amerykański producent życzy sobie prawie 100 złotych, gdzie w sklepie można kupić podobny produkt za mniej 10 złotych.

Ściereczka Apple ponownie w sprzedaży!

Bardziej szokującym faktem jest to, że ściereczka zniknęła z magazynów tak szybko, jak się pojawiła. Osoby, które zdecydowały się na złożenie zamówienia kilka dni po “premierze”, dowiadywały się, że ściereczka Apple dostępna będzie dopiero w styczniu 2022 roku. Producent chyba nie przewidział takiego zapotrzebowania na ten konkretny produkt.

Jest styczeń 2022 roku i ściereczka Apple rzeczywiście jest już dostępna w sklepie. Kontrowersyjną ściereczkę z mikrofibry można więc kupić na oficjalnej stronie producenta. Cena pozostała niezmieniona, ponieważ w dalszym ciągu kosztuje 99 złotych. Na powierzchni ściereczki rzekomo znajduje się specjalne włosie, które ma zapobiegać rysowanie się powierzchni ekranów z nanoteksturą. Być może dlatego wyceniono ją na prawie 100 PLN? Kto wie, ale nie od dziś wiadomo, że logo Apple działa cuda! Zwłaszcza w kwestii marketingu!

Źródło: Apple

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.