155
Views

Allegro nie działa. Wina promocyjnej akcji marki Honor

Wczoraj pisaliśmy o ciekawej akcji promocyjnej organizowanej przez markę Honor. Na łamach serwisu aukcyjnego Allegro stu szczęśliwców mogło zakupić model 7C za złotówkę. Jest on warty około 850 złotych, dlatego wiele osób miało ochotę na zdobycie smartfona. Tak dużego zainteresowania nie przewidziało Allegro i w okolicach południa, kiedy to miała ruszyć sprzedaż stu Honorów 7C za 1 zł brutto portal aukcyjny przestał działać. 

Serwery Allegro sparaliżowane przez akcję promocyjną Honor

 

Wiele osób sugerowało, że akcja promocyjna została uruchomiona jeszcze przed południem. Łowcy okazji ruszyli na podbój Allegro co zaowocowało widokiem jaki znany jest z ataków DDoS. Z informacji znalezionych w sieci wiele osób pisało, że smartfony za złotówkę zostały wyprzedane już trzy minuty po 12-tej. 

Portal został już przywrócony. Cóż, na przyszłość takie akcje jak ta zorganizowana przez Huawei/Honor i Allegro powinna być zaplanowana precyzyjniej aby uniknąć takich wpadek jak ta dzisiejsza. 

Tagi:
· ·
Kategoria artykułu
Nowe technologie
Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.